Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszki ortopedyczne

poduszka ortopedyczna

Wiele ludzi narzeka na bóle kręgów w odcinku szyjnym lub w okolicach barków. Najczęstszym przyczynkiem do ich występowania są niewłaściwe pozycje przyjmowane podczas wykonywania najzwyklejszych obowiązków, jak również złe ułożenie głowy podczas snu. Na wszystkie przytoczone dolegliwości musi pomóc poduszka ortopedyczna.

Czym jest poduszka terapeutyczna?

W wielkim skrócie jest to wyjątkowo wyprofilowana poduszka, posiadająca wybrzuszenie w punkcie, gdzie będzie zalegać na niej nasz kark. Jej kształt został zaprojektowany po myśli z eksperymentami przeprowadzonymi na przestrzeni lat przez naukowców z dziedziny zaburzeń snu. Dzięki temu jej kształt doskonale dopasowuje się w profil, jaki musi mieć nasz kręgosłup w czasie wypoczynku.

Rozwiązanie takie pozwala odpocząć mięśniom w rejonie szyi, ułatwiając ich odpoczynek. Tradycyjna poduszka wywołuje przeciążenie tych mięśni i ich nieustaną pracę podczas naszego snu, przez co nie są w stanie wypocząć. w przypadku gdy będziemy na co dzień używać poduszki ortopedycznej, bardzo szybko zauważymy ogólną zmianę osobistego samopoczucia oraz wydajności – męczące dolegliwości w okolicach szyi muszą ustąpić po zaledwie paru dobach.

poduszki ortopedyczne

Dla jakich osób stworzone są poduszki terapeutyczne?

Tak naprawdę każda zainteresowana osoba może z nich korzystać, nawet zapobiegawczo, aby zadbać o swój kark. Dodatkowo polecane są często wszystkim osobom, mającym powszechne dolegliwości kręgosłupa.

Najważniejsza jest oczywiście profilaktyka – pacjenci wykorzystujący poduszki ortopedyczne z pewnością będą mniej narażone na wyżej przytoczone dolegliwości a także ich wypoczynek będzie o wiele zdrowszy i bardziej komfortowy.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

  6 komentarzy

  1. air max structure pisze:

   Poduszki ortopedyczne | Zdrowy

  2. Diana pisze:

   Hej. Chciałam się zapytaj, jak zrobiłaś, że na blgioovln pokazuja ci sie posty itd? Ja jestem tam nowa i wgl się nie orientuję, pomożesz mi? odpisz na blogu)

  3. Mirek pisze:

   Brawo. Gratulacje dla autora

  4. Em. pisze:

   Zamiast stosować poduszki ortopedyczne można po prostu regularnie stosować streching, na przykład ćwiczyć jogę. Polecam, naprawdę. Jest to świetny sposób żeby poprawić swoje zdrowie, a przy okazji się też lepiej czujesz i wyglądasz. Także zamiast kupować poduchę co do której nie wiadomo czy zadziała, lepiej zmienić nieco swój tryb życia na bardzie aktywny. Pozdrawiam 😉

  5. Talib pisze:

   Nie jestem przekonany czy te wszystkie poduszki ortopedyczne są warte swojej ceny. Nie chodzi mi o to czy działają, tylko czy cena produkcji w rzeczywistości nie jest o wieeeele niższa niż cena u producenta. No bo czemu taka pianka miałaby kosztować kilkaset PLN? Zapewne po prostu przebitka u detalisty jest tak masakryczna. W każdym razie ja się nie skuszę

  6. Werra608 pisze:

   Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w gogle; odchudzanie przed i po by sasetka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *