Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kofeina w naszej codzienności

kofeina

Picie kawy to pewien zwyczaj. Na tenże temat powstało bardzo wiele różnych mitów, spośród których niektóre mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości, a inne nie. Kofeina zawarta w kawie to element, który bardzo pozytywnie wpływa na procesy odchudzania. Kofeina bowiem jest jednym  z naturalnych spalaczy tłuszczu.

Kofeina a ból

Poza tym kofeina wpływa na łagodzenie bólów migrenowych. Jest ona substancją odpowiedzialną na rozszerzenie światła naczyń krwionośnych w głowie i tym samym łagodzenie wspomnianych objawów. Kofeina nie uzależnia, a z takim mitem możemy się nieraz zetknąć. Jest ona substancją, które spożycie w bardzo dużej ilości nie powoduje uzależnienia. Mówiąc o prawidłowej, umiarkowanej ilości kofeiny, którą można spożywać każdego dnia bez groźby jakichkolwiek negatywnych skutków to około 200 do 300 mg. Bardzo istotne jest ponadto to, że picie kofeiny przyczynia się do ograniczenia możliwości zachorowania na cukrzycę, na chorobę Parkinsona czy też na kamicę nerkową.

Negatywne działanie kofeiny

Żeby jednak nie było tak różowo, wskażemy na to, że kobiety w ciąży oraz te karmiące nie powinny spożywać kofeiny. Ta działa pobudzająco na dziecko, a poza tym kofeina może przedostawać się także do mleka matki. Kofeina to substancja, która ma zasadniczo bardzo pozytywny wpływ na człowieka, na ludzki organizm. Jeśli mówimy o osobach dorosłych, to jak najbardziej spożywanie kofeiny zawartej w kawie w nieco zwiększonych ilościach jest wskazane i korzystne. Kilka kaw każdego dnia na pewno nie jest niczym szkodliwym dla zdrowia.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *