Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Dolegliwości wątrobowe, czyli skąd się bierze ból i uczucie pełności po jedzeniu?

Dolegliwości wątrobowe, czyli skąd się bierze ból i uczucie pełności po jedzeniu?

Wątroba to jeden z najważniejszych organów w organizmie człowieka. Jest ona także chyba najbardziej zapomnianym narządem, który z dnia na dzień zmaga się z wieloma szkodliwymi i osłabiającymi ją czynnikami, abyśmy my mogli cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. Zwykle sami także zapominamy, że ze względu na jej rolę powinniśmy szczególnie o nią zadbać. Jak więc to zrobić i na co zwrócić uwagę?

Szybki tryb życia = wolny metabolizm

Dzisiejsze czasy nie należą do najłatwiejszych dla naszych organizmów. Codziennie narażone są one na stres, choroby cywilizacyjne, , niezdrowe jedzenie, a także na nadmiar zadań do wykonania w zbyt krótkim czasie. Dodatkowo, bardzo często brakuje nam czasu na , relaks i optymalną regenerację, co również przekłada się na gorsze samopoczucie, podatność na choroby i ogólne osłabienie. Okazuje się zatem, że szybkie tempo współczesnego życia wcale nie jest korzystne dla naszych organizmów. A wręcz przeciwnie – wszystko to sprawia, że i umysł, silnie eksploatowane na co dzień, po pewnym czasie znacznie zwalniają swoją pracę. Tak też dzieje się z naszym metabolizmem. Jedzenie w biegu, spożywanie dwóch dużych posiłków, napoje gazowane, słodkie i słone przekąski, papierosy i alkohol wywołują liczne problemy z układem trawiennym, które w dłuższej perspektywie czasu mogą przekształcić się w poważne schorzenia wymagające stałej kontroli lekarza, a niekiedy nawet zabiegów czy specjalistycznych operacji.

To ogromne wyzwanie dla całego organizmu, dlatego warto systematycznie go wspierać, aby nie dopuścić do tak poważnych zaniedbań. W tym celu warto sięgnąć na przykład po preparat Hepaslimin – https://www.apteka-melissa.pl/produkt/hepaslimin-30-tabl,6103.html – zwarta w nim cholina ogranicza odkładanie się tłuszczu w tkankach, obniża poziom złego cholesterolu, korzystnie wpływa też na gospodarkę lipidową, układ krążenia, pamięć i układ oddechowy. Innym pozytywnym nawykiem jest zdrowa dieta i fizyczna, które razem wpływają na prawidłową pracę wszystkich układów oraz poszczególnych narządów, a nawet pojedynczych komórek.

Na czym polega wątroby?

Wątroba przeciążona naszym dotychczasowym trybem życia niekiedy przestaje pełnić swoje, niezwykle ważne funkcje. Wówczas organizm zaczyna podupadać na zdrowiu i staje się podatny na choroby oraz liczne uciążliwe dolegliwości. Można jednak temu zapobiec i w porę zastosować kilka cennych zaleceń. Zalicza się do nich m.in.:

  • odpowiednią dietę bogatą w czosnek, buraki, cytrusy, awokado i kurkumę (należy natomiast zrezygnować z przetworzonej żywności zawierającej duże ilości cukrów i tłuszcze trans)
  • rezygnację z alkoholu
  • rzucenie palenia
  • picie dużych ilości wody, która pozwala wypłukać z organizmu nadmiar toksyn i niekorzystnych dla naszego zdrowia składników, których nie zdołała filtrować wątroba
  • aktywność fizyczna – regularne uprawienia sportu, jak choćby spacery, , pływanie, czy zajęcia fitness doskonale dotleniają nasz organizm, poprawiają krążenie krwi oraz przyspieszają procesy trawienne.

Te pozornie niewielkie, ale jakże istotne zmiany mogą przyczynić się do procesu naturalnej regeneracji wątroby, a także poprawić ogólny stan naszego organizmu. Zdrowie i doskonałe samopoczucie to wystarczająca nagroda, jaka czeka na nas za podjęte trudne, choć warte uwagi wyzwanie. A zatem dobrze mieć świadomość, że to, co najważniejsze – zależy w dużej mierze wyłącznie od nas i naszych wyborów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *