Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Międzynarodowy transport zwłok – na czym polega?

Międzynarodowy transport zwłok - na czym polega?

Śmierć bliskiej osoby to straszna tragedia, zwłaszcza jak dzieje się z dala od nas, poza granicami naszego kraju. Dobrze w tej sytuacji wiedzieć, na czym polega Międzynarodowy Transport Zwłok. Dowiedzmy się!

Co zrobić na sam początek?

Wieść o śmierci bliskiej osoby bardzo smuci, prowadzi do rozpaczy. To tym bardziej trudne, jeśli do tego zdarzenia doszło w innym kraju. Nikt nie chciałby tego przeżyć, lecz jak na wiele rzeczy – trzeba być na to przygotowanym. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zrobić, gdy dotrze do nas taka informacja, jest zgłoszenie zgonu odpowiednim organom w kraju, w którym doszło do śmierci. Przeważnie to policja lub lokalny urząd stanu cywilnego. Kiedy już to zrobimy, należy poinformować o tym fakcie odpowiednie organy kraju, do którego ma zostać przetransportowane ciało. Trzeba też dostarczyć niezbędne dokumenty – akt zgonu oraz raport z autopsji, jeśli się odbyła.

Przygotowanie ciało do transportu – jak o to zadbać?

Ciało do transportu musi zostać odpowiednio przygotowane, co wymaga wsparcia specjalistycznej opieki pogrzebowej. Zatroszczy się ona o najważniejsze czynności, aby zapobiec rozkładowi ciała w trakcie podróży. Oczywiście, cała te procedura musi być przeprowadzona w zgodzie z międzynarodowymi przepisami i standardami sanitarnymi. To bowiem zapewnia pełne bezpieczeństwo całego personelu obsługującego transport, jak i osób podróżujących.

Jakie są dalsze działania?

Po tym, jak ciało zostanie odpowiednio przygotowane, należy zatroszczyć się o zorganizowanie logistyki transportu, czyli skoordynować działania pomiędzy różnymi stronami, jak rodzina, agencje pogrzebowe, przewoźnicy (drogowi, lotniczy) oraz władze celne. Musimy tu uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty, jak zezwolenie na transport ciała przez granice itp. Gdy ciało dotrze już do kraju docelowego, następuje ich odbiór – może to zrobić rodzina, lokalne władze lub agencja pogrzebowa.

Jak widzimy, cały ten proces jest dość czasochłonny i uciążliwy, więc najważniejsze, aby wynająć do tego zadania profesjonalną firmę – https://www.funeral.com.pl, żeby zmniejszyć cierpienie i rozpacz.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *