Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Dieta dziecka z ADHD

Obecnie wiele dzieci boryka się z problemem czyli wzmożonej pobudliwości ruchowej. Może być to uciążliwe, zaś wiele produktów w jeszcze większym stopniu wzmacnia chorobę. Co powinno jeść, a co unikać dziecko z ADHD?

Jak odżywiać dziecko z ADHD?

Bardzo często zapominamy o właściwej diecie dziecka z problemem ADHD. Okazuje się jednak, że znaczenie diety jest bardzo duże. Ostatnie badania udowadniają, że agresywne zachowania i nadpobudliwość poszerzają produkty takie jak:

Istotnym zadaniem rodzica jest więc eliminacja cukru z diety dziecka z ADHD. Wpływa on negatywnie na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi. Z kolei do diety wprowadzić należy:

  • kwasy tłuszczowe
  • składniki mineralne
  • warzywa
  • owoce

Lekarza zgodnie twierdzą, że najistotniejsza jest eliminacja cukru z diety dziecka nadpobudliwego. powoduje gwałtowny przypływ energii, pobudza a nawet wywołuje efekt naładowania. Z kolei kiedy po około godzinie poziom cukru w organizmie spada wówczas może powodować nerwowość i drażliwość. Należy unikać również żywności wysokoprzetworzonej, do której zaliczyć możemy dania gotowe, sosy, przekąski, chipsy. Zawierają one barwniki, słodziki, a także benzoesan sodu i glutaminian sodu, które również negatywnie wpływają na dziecko. Z jadłospisu należy wyeliminować śmieciowe jedzenie.