Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Korzyści ze stosowania Bulk

trening

Odżywki znane nam wszystkim, jako gainery są zasadniczo znane każdemu, kto ma cokolwiek wspólnego z treningiem fizycznym. Dosyć szczególnym rodzajem gainerów są odżywki typu bulk. My w tym miejscu chcemy jednakże w sposób szczególny zapytać o to, jakie korzyści możemy odnieść z tytułu tego, że będziemy je stosowali. Odżywki typu bulk to połączenie węglowodanów oraz białek. Zasadniczo mówimy o połączeniu w stosunku 1: 1, aczkolwiek możemy zetknąć się nie tyle z równymi, co raczej ze zbliżonymi proporcjami tych dwóch składników.

Dla kogo Bulk?

Odżywki typu bulk są stosowane przez osoby marzące o szybkim uzyskaniu znacznie wyższego poziomu swojej masy mięśniowej. Jednocześnie też mówimy o osobach, które wykazują pewne tendencje do tego, aby gromadzić podskórną tkankę tłuszczową. Podstawową, zatem zaletą stosowania odżywek sportowych typu bulk jest ograniczenie gromadzenia owej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym znacznie szybszym przyroście tkanki mięśniowej. Jeśli oczywiście regularnie trenujemy oraz stosujemy jak najbardziej prawidłowy sposób odżywiania się, to efekty naszych treningów będą widoczne bardzo szybko. To oczywiście nie wszystkie korzyści, na jakie możemy i musimy w tym miejscu wskazać. Dzięki wspomaganiu tym rodzajem suplementów diety dla sportowców możemy mówić nie tylko o większej masie mięśniowej, ale ponadto również możemy mówić o lepszej regeneracji naszego organizmu, możemy mówić o znacznie lepszej ogólnej kondycji organizmu.

Skład Bulk

Bulk to odżywki stosowane w bardzo specyficznych sytuacjach, przez ludzi o bardzo specyficznych uwarunkowaniach i o tym należy pamiętać. Jeśli bowiem ktoś nie ma większych problemów z tym, żeby nabrać masy mięśniowej, to jemu wystarczają zwykłe odżywki białkowe lub też przykładowo aminokwasy rozgałęzione BCAA. Odżywki bulk to szereg korzyści, aczkolwiek z tych odżywek powinna korzystać tylko pewna grupa sportowców, którym inne odżywki nie służą, którym nie przynoszą one nie tylko wymiernych, a czasem nawet żadnych pozytywnych rezultatów.

Opracowane przez: Bartek M.