Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Dieta dla siłacza

dieta kulturysty

Aby móc mówić o byciu siłaczem, trzeba oczywiście wskazać na takie aspekty, jakimi jest regularny, długotrwały trening fizyczny, dobra dieta oraz ogólnie rozumiany dobry styl życia. My w tym miejscu będziemy chcieli w sposób szczególny przyjrzeć się temu drugiemu aspektowi, czyli diecie. Ta powinna być bardzo szczególna i powinna w dużej mierze opierać się na białku, aczkolwiek oczywiście nie możemy tego białka spożywać w nadmiernych ilościach.

Ta ilość powinna być bowiem bardzo ściśle regulowana, ponieważ nadmierna ilość białka nie przysporzy nam większych korzyści, a z drugiej strony trzeba mówić o niekorzystnym wpływie nadmiernej ilości białka na nasze zdrowie. Ilość owego białka w diecie na pewno powinna być współmierna do innych aspektów fizycznych, do naszej masy ciała, do wieku, powinna być dostosowana do celów, które chcemy osiągnąć. Tym samym powinniśmy w zdecydowany sposób spojrzeć na tenże aspekt w sposób indywidualny.

Co oprócz białka?

Poza białkiem nie możemy zapomnieć o takim elemencie, jakim są witaminy i minerały. Nie możemy o nich zapomnieć, ponieważ aby móc mówić o większej ilości masy mięśniowej, aby móc mówić o większej sile mięśni, nie możemy stawiać tylko i wyłącznie na białko. Oczywiście jak najbardziej warto w tym miejscu wskazać także na możliwość posiłkowania się różnego rodzaju odżywkami dla sportowców, dzięki którym można osiągnąć znacznie więcej, aczkolwiek na pewno nie powinny one stanowić elementu głównego w naszej codzienności, nie powinny one być czymś podstawowym.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *