Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Obciążenie stawów w sporcie

stawy w sporcie

Nie każda aktywność fizyczna jest związana tylko i wyłącznie z samymi korzyściami dla ludzkiego zdrowia. Niektóre formy sportu w odniesieniu do niektórych ludzi nie są wskazane. Najbardziej popularną formą aktywności fizycznej, z jaką się dzisiaj spotykamy, jest bieganie. Jednakże w kontekście kondycji stawów, a zwłaszcza stawów kolanowych, jest to bardzo duże obciążenie. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie powinno się od razu biegać z bardzo dużym obciążeniem, do upadłego. Nie wolno biegać od czasu do czasu. Nie wolno również nie biegać nie stosując wcześniej odpowiedniej rozgrzewki.

Korzyści z biegania

Aby owo bieganie przynosiło człowiekowi określone korzyści, sprawne powinny być wszystkie mięśnie, więzadła oraz układ kostny. Bieganie jest tym sportem, w którym mamy do czynienia z bardzo dużym obciążeniem na stawy kolanowe. Tym samym ich ból jest czymś bardzo często spotykanym. Jeśli ktoś odznacza się wagą wyższą niż 85 kg. to bieganie powinien odstawić. Bieganie to oczywiście nie jest jedyna aktywność fizyczna, która jest związana z obciążeniem na stawy. Jednakże na pewno jest to sport najbardziej związany z obciążeniem stawów kolanowych i nie tylko.

Zdecydowanie mniejszym obciążeniem dla stawów jest jazda na rowerze, a jeśli chcemy sięgnąć po sport, który będzie dla nas najmniej obciążający, to warto jest postawić na pływanie. W wodzie mamy do czynienia z brakiem negatywnie wpływających na kondycję stawów obciążeniami. Tym samym warto wybierać to, co najbardziej korzystne, dzięki czemu można mówić o lepszym poziomie zdrowia.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *