Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Pilates dla kręgosłupa

pilates

Jednym z wyznaczników czasów współczesnych jest pośpiech, brak czasu na odpoczynek, na relaks. To ma bezpośrednie przełożenie na zwiększenie zachorowalności na różne choroby. Poza tym jednym z wyznaczników takiego stylu życia jest coraz powszechniej występujący problem związany z kręgosłupem. Trudno przejść nad tym do porządku dziennego, trudno jest lekceważyć ów problem. W jaki sposób można sobie z nim poradzić? Na pewno leki przeciwbólowe, na pewno masaże, ale to nie wszystko. Tutaj przede wszystkim należy zmienić styl życia. Na pewno bardzo ważne jest ograniczenie wysiłku, przyjmowanie właściwej postawy, odpoczynek, ale to nie wszystko.

są podstawą

jest elementem, bez którego na pewno nie można mówić o właściwej dbałości o swój kręgosłup. Nie można jednak mówić, że każda forma aktywności fizycznej jest odpowiednia dla zdrowia kręgosłupa. Jedną z form, na którą na pewno warto postawić, jest pilates. Dlaczego? Powodów ku temu jest bardzo wiele. Należy tutaj zagłębić się w sedno tych ćwiczeń. Do korzyści odnoszonych z wzięcia udziału w zajęciach pilates można zaliczyć:

– zwiększenie elastyczności mięśni pleców

– uzyskanie większej harmonii pomiędzy ciałem oraz duchem

– poprawa sylwetki ciała

Dlaczego pilates jest dobry na kręgosłup? te powodują zwiększenie elastyczności mięśni pleców, powodują ich odpowiednie rozciągnięcie, powodują wreszcie ich wzmocnienie. Dzięki temu można mówić o usunięciu bólu, można mówić o ich większej wytrzymałości. Pilates to ćwiczenia, które nie obciążają zbyt mocno, nie są trudne i tym samym są przeznaczone praktycznie dla każdego. Tutaj nie ma mowy o jakichkolwiek skutkach ubocznych, nie ma mowy o czymkolwiek skomplikowanym.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

ze wspomaganiem

Pilates to nie są do domowego stosowania. Tutaj bardzo istotnym elementem jest bardzo duża dokładność w wykonywaniu każdej pozycji ćwiczeniowej. Bez tego elementu nie można mówić o jakiejkolwiek skuteczności działania. Dlatego też najbardziej odpowiednim sposobem na skuteczność pilates jest wzięcie udziału w zajęciach organizowanych w różnych klubach. Za taką opcją przemawia również to, że w tych miejscach mamy do czynienia ze specjalistyczną pomocą w postaci sprzętu. Mowa o reformerach, ale warto także wskazać chociażby na beczki do pilates. To profesjonalny sprzęt, który mocno pomaga. Oczywiście można ćwiczyć bez pomocy sprzętu, ale de facto to z nim można znacznie więcej uzyskać. To ogromna motywacja do grupowych zajęć pilates.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *