Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Producent materacy przypomina, dbajmy o swoje zdrowie

Co raz większe tępo życia, co raz mocniejsza presja nastawiona na zwiększanie wydajności i hałas informacyjny w około nas sprawia, że w natłoku spraw i codziennej gonitwie zapominamy o swoim zdrowiu i nie pamiętamy o konieczności regeneracji naszego organizmu.

Producenci materacy wiedzą że sen jest najlepszym lekarstwem

Sięgając po niezliczone tabletki i suplementy diety zapominamy że najważniejsze lekarstwo dla naszego organizmu mamy bardzo blisko siebie. Jest to sen. Niezbędny do regeneracji naszego organizmu i utrzymania odpowiedniej kondycji. Konieczny dla odnowy naszego mózgu i całego organizmu, nie możemy zapominać że nie jesteśmy w stanie go zastąpić niczym innym, a żaden organizm bez niego nie będzie odpowiednio funkcjonował. Co najciekawsze, tak samo istotne jest jego czas jak i jego jakość. Dlatego tak samo istotne jest ile i na czym śpimy.

Wygodny materac i odpowiednio urządzona sypialnia to najważniejsze aspekty. Wybór jest olbrzymi, producenci materacy posiadają w swojej ofercie często po kilkanaście lub kilkadziesiąt modeli różnego typu materacy. Najczęściej są to materace piankowe, sprężynowe, kieszeniowe, z różnymi zestawieniami takich materiałów jak trawa morska, pianka lateksowa czy pianki termoelastyczne.

Materace sprężynowe: najbardziej popularne

Materace sprężynowe: najbardziej popularne

Najbardziej popularną grupę materacy kupowanych przez klientów stanowią materace sprężynowe. Głównie dla tego że są one najbardziej trwałe, a ich budowa powoduje, że należą do materacy najlepiej dopasowujących się do ciała. Cechują się wysoką punktową elastycznością co oznacza, że każda sprężyna (bonell) pracuje niezależnie i pozwala na idealne dopasowanie materaca do krzywizn naszego ciała.

Zbudowane są z metalowych sprężyn różnej konstrukcji które umieszczone samodzielnie lub każda w osobnej kieszeni zamknięte są ze wszystkich czterech stron kilkoma warstwami różnego typu panek i mat. W różnych modelach może to być pianka poliuretanowa, wysokoelastyczna lub występująca w najlepszych konstrukcjach pianka termo elastyczna lub lateksowa. Wpływają one znacząco na końcowe właściwości materaca.

W zależności od wybranego wykończenia producent materacy może regulować jego twardość i stopień elastyczności. Dodatkowo dzięki zastosowanym wykończeniom materac taki może posiadać kilka stref twardości co znacząco wpływa na jego jakość i nasz komfort użytkowania.

Producent materacy przypomina, jak spać aby się wyspać

Producent materacy przypomina, jak spać aby się wyspać

Kupując nowy produkty możemy liczyć na pomoc producenta materacy w wyborze odpowiedniego modelu, znaczenie mają tutaj nie tylko nasze preferencje i gust ale również takie istotne czynniki jak waga, wzrost, przebyte choroby czy stan zdrowia naszego kręgosłupa. Pamiętajmy jednak że na jakość naszego snu składa się nie tylko to na czym śpimy ale i w jakich warunkach odpoczywamy. Pamiętajmy o tym, że nasza sypialnia powinna być miejscem spokojnym i ułatwiającym wyciszenie.

Staramy się nie zasypiać przy włączonym telewizorze, gaśmy światło przed zaśnięciem, nawet lampka czuwania w radiu lub innym urządzeniu może nas wybudzać ze snu. Jeżeli w sypialni mamy za jasno, zasłońmy zasłonki lub rolety, pamiętajmy że tylko w ciemności nasz organizm w pełni odpoczywa. Nie zapominajmy również o odpowiedniej temperaturze nie większej niż 20 stopni i regularnym wietrzeniu naszych sypialni. Dzięki tym kilku istotnym punktom nasz sen będzie treściwy i spokojny, a my rano obudzimy się wypoczęci i zregenerowani. Gotowi na wyzwania nowego dnia.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *