Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Walka o piękną skórę – najlepsze sposoby na pozbycie się blizn

Walka o piękną skórę - najlepsze sposoby na pozbycie się blizn

Piękna i gładka skóra to marzenie każdej kobiety. Ale nie tylko panie starają się jak najlepiej dbać o swoją skórę, by utrzymać ją w dobrej kondycji jak najdłużej. Co robić, by nasz skóra była piękna, jędrna i elastyczna? I w jaki sposób poradzić sobie, jeśli na powierzchni skóry występują różnego pochodzenia blizny?

Metody leczenia blizn – jaką wybrać?

W ostatnich latach, ze względu na duży rozwój medycyny estetycznej, coraz większa liczba osób decyduje się na leczenie niechcianych “pamiątek” np. pooperacyjnych blizn. Osoby, które szukają informacji czy leczyć i jak leczyć, często korzystają z informacji przygotowanych przez wszystkoobliznach.pl. To od czego zacząć?

Pielęgnacja blizn

Jednym ze sposobów na poprawę wyglądu blizny jest odpowiednia pielęgnacja, szczególnie w przypadku blizn świeżych. Gdy zadbamy o nią odpowiednio, wzrastają szanse na to, że zostanie całkowicie wyleczona. Bliznę należy chronić przed infekcjami oraz unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Ważne jest także ogólne utrzymanie skóry w dobrej kondycji, między innymi poprzez zwiększenie jej elastyczności. Ciekawym rozwiązaniem są plastry Sutricon, które dzięki cechom podobnym do skóry ludzkiej, nawilżają, przepuszczają powietrze, a także poprawiają elastyczność skóry, co z kolei ułatwia gojenie.

Kwas lub osocze

Te dwie substancje są wykorzystywane w leczeniu blizn o typie zanikowym. Proces regeneracji uwzględnia naturalne, własne elementy skóry pacjenta. Brakujące komórki wytwarzane są z istniejącej tkanki tłuszczowej, jednak dopuszcza się możliwość korzystania ze sztucznych wypełniaczy, jak np. kwas hialuronowy czy kwas trójchlorooctowy.

Czas na laser?

Laser, a także  chirurgia estetyczna, są najbardziej radykalnymi działaniami podejmowanymi w procesie leczenia. Wykorzystuje się je szeroko podczas leczenia blizn przerosłych, potrądzikowych, ale też  pooperacyjnych.

Co jeszcze?

Z dużym powodzeniem stosuje się także leczenie polegające na wstrzykiwaniu kortykosteroidów lub środków cytostatycznych. W bliznach powstałych na skutek poparzenia duże efekty przynosi też presoterapia.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *