Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zespół przewlekłego zmęczenia

zmęczenie

Jeśli jesteśmy chronicznie zmęczeni, brak nam energii na codzienne czynności, czujemy się niewyspani, pogarsza się nam pamięć, koncentracja, to bez wątpienia jest to dla nas sygnał ostrzegawczy. Istotnym elementem jest to, aby w takiej sytuacji w głównej mierze zmienić styl codziennego życia, poświęcić więcej czasu na odpoczynek, na sen, na relaks.

Właściwa dieta – lepsze zdrowie

Ponadto również bardzo ważne jest postawienie na lepszą, na bardziej zdrową dietę. Jednakże też możemy mieć do czynienia z takim zjawiskiem chorobowym, jakim jest zespół przewlekłego zmęczenia. Aby móc mówić o tym zjawisku chorobowym, trzeba wskazać na to, że dana osoba nadal czuje się zmęczona mimo poświecenia większej ilości czasu na odpoczynek. Owo zmęczenie trwa długo, należy tutaj mówić o okresie co najmniej sześciu miesięcy. Zespół przewlekłego zmęczenia jest obecnie uważane za chorobę noszącą znamiona cywilizacyjnej. Dotyka ona zazwyczaj osoby bardzo aktywne, osoby w wieku od 30 do 45 lat. Oprócz chronicznego zmęczenia, chorobie tej towarzyszą także i inne objawy.

Bardzo często możemy tutaj mówić o bólach głowy, o bólach mięśniowych, o bólach stawów, o bólach gardła, kołataniu serca. Jednocześnie też w przypadku zespołu przewlekłego zmęczenia mamy do czynienia z obniżeniem samooceny danej osoby. Istotnym elementem jest to, że zespół przewlekłego zmęczenia nie jest łatwy do zidentyfikowania, do zdiagnozowania. Bardzo często początkowo diagnostyka jest prowadzona w kierunku innych chorób, co opóźnia możliwość wdrożenia właściwego leczenia owego zjawiska.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *