Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Anemia – jej skutki i konsekwencje

anemia

Uczucie zmęczenia, brak energii może wskazywać na różnego rodzaju elementy. Jednakże jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, to powinniśmy zdecydować się na wykonanie niezbędnych badań. W tej sytuacji możemy mieć do czynienia z czymś takim, czym jest . Jest to bardzo groźne schorzenie, które jeśli nie jest leczone, to stanowi bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia oraz życia danej osoby.

Z czego wynika anemia?

Jest to schorzenie, które wynika ze spadku stężenia hemoglobiny we krwi człowieka. Poza tym również obniża się ilość hematokrytu oraz erytrocytów. Jednocześnie też w momencie, gdy mamy do czynienia z anemią, to równocześnie też w organizmie człowieka mamy obniżoną zawartość żelaza. Pierwiastek ten jest bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka i odpowiada między innymi za taki aspekt jak produkowanie krwi. Anemii nie można przeoczyć, ponieważ towarzyszą jej bardzo określone dolegliwości. Mowa jest nie tylko o osłabieniu oraz uczuciu zmęczenia.

W takich sytuacjach może również dochodzić do wystąpienia bólów głowy, zawrotów głowy, do ogólnego osłabienia oraz szumów w uszach. Niejednokrotnie też obniża się koncentracja, człowiek staje się senny, skóra staje się bardzo blada, kąciki ust pękają, a skóra staje się również bardzo sucha. Aby móc dokładnie sprawdzić czy nie dotknęła nas anemia, powinniśmy wykonać bardzo proste badanie. Chodzi w tym miejscu o podstawowe badanie krwi, czyli o badanie morfologiczne, dostępne w każdym laboratorium.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *