Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy dieta jogurtowa jest skuteczna?

Czy dieta jogurtowa jest skuteczna?

Czy kiedykolwiek szukałaś diet, które z jednej strony są skuteczne, a z drugiej mało restrykcyjne? Takich sposobów odżywiania jest dość mało. Do tej nielicznej grupy zalicza się tytułowa „jogurtowa” terapia, którą pragnę w tym artykule przedstawić.

O czym warto powiedzieć na start?

W opisywanej diecie korzyści są znacznie większe od „strat”. jogurtowa posiada jednak wadę, jaka jest powiązana z naszym portfelem, dlatego że codzienne spożywanie rozmaitych rodzajów jogurtów może się wiązać z większymi wydatkami na jogurtowa czasem dla niektórych jest trochę monotonna. Ale jeśli się troszeczkę poruszy głową i jest się chociaż trochę kreatywnym, to da się przygotować całkiem pyszne zestawienia!

Kwestia menu

Pomiędzy 3 głównymi posiłkami można spożyć skromne drugie śniadanie. Dania możemy swobodnie sporządzać tak, żeby przez 14 dni (czas trwania opisywanej diety) ubarwić nowe jadłospis.

Pamiętajmy o piciu przynajmniej 2 litry wody mineralnej każdego dnia. Nie musisz się martwić o składniki odżywcze, bowiem w tej diecie dostarczamy ich naszemu organizmowi całkiem sporo – szczególnie, jeżeli chodzi o witaminy. Poza tym czujemy sytość! Nie musimy wybierać tylko jogurtów naturalnych, lecz dodatkowo i te owocowe. Grunt to to, by posiadały aktywne kultury bakterii, które korzystnie wpływają na pracę układu trawiennego.

Oprócz tego można spożywać różne rodzaje pieczywa, owoce i warzywa (podobnie jak dieta owocowa albo wegetariańska). Wypróbuj dietę przez pierwsze dwa dni, a prawie natychmiast poczujesz się świetnie i zauważysz jej zbawienny wpływ, oczyszczając przy okazji układ pokarmowy z toksyn będących pozostałością po poprzednim sposobie odżywienia.

Podsumowanie

Jak widać, tytułowa dieta jest sprawdzonym i szybkim sposobem na zrzucenie kilku kilogramów. Jej największym plusem jest brak sztywnych zasad i różnorodność składników odżywczych, jakie dostarczamy organizmowi.

Po więcej porad odnośnie diet zapraszamy do partnerskiego serwisu nadiecie.wroclaw.pl, do działu dieta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *