Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czym są frezarki do paznokci i czy warto je kupić?

Czym są frezarki do paznokci i czy warto je kupić?

Frezarka do paznokci to w uproszczeniu bardzo zaawansowany pilnik elektryczny, za pomocą którego można ścierać powierzchnie. Nie służy wyłącznie do pielęgnacji paznokci, lecz całych dłoni, skórek oraz stóp. W zależności od konkretnego przeznaczenia frezarki różnicą się znacznie wielkością oraz ceną. Te przeznaczone do profesjonalnych gabinetów urody są znacznie droższe i większe, niż frezarki skonstruowane z myślą o użytkowaniu domowym. Nawet najprostsze frezarki do paznokci skutecznie ścierają krawędzie paznokci, płytkę czy też skórki. Są niezastąpione przy usuwaniu lakieru hybrydowego.

Co to są frezy do frezarki do paznokci?

Do frezarki dołączane są różne końcówki (nakładki), tak zwane frezy. Ich odpowiedni wybór do konkretnego zabiegu jest bardzo istotny. Poszczególne frezy różnicą się intensywnością tarcia oraz przeznaczeniem. Zły wybór frezu może skutkować nie tylko niską efektywnością przeprowadzanej czynności, lecz nawet uszkodzeniem paznokcia czy nawet skaleczeniem. Frezy wykonywane są z różnych materiałów (np. diamentowe, ceramiczne, piaskowe) i różnią się przede wszystkim ziarnistością, niczym papier ścierny. Niektóre efektywnie ścierają powierzchnie, inne nadają się przede wszystkim do polerowania i wykańczania, a także do bezbolesnego usuwania skórek. Po frez gruboziarnisty sięga się przykładowo przy usuwaniu lakieru hybrydowego oraz przy ścieraniu krawędzi paznokcia.

Dlaczego warto zainwestować we frezarkę?

Frezarka nada paznokciom pożądany kształt nie tylko szybciej, lecz również sprawniej i bezpieczniej w porównaniu do tradycyjnych pilników do paznokci. Frezarka wypoleruje również płytkę, przygotowując ją do stylizacji. Przedłuża również jej trwałość. Precyzyjniej i mniej problematycznie niż tradycyjny pumeks usunie odciski i nagniotki na stopach i palcach stóp. W większe, wielozadaniowe frezarki do paznokci inwestują profesjonalne kosmetyczki oraz salony piękności. Charakteryzuje się większą mocą, regulacją mocy i obrotów oraz innymi, przydatnymi cechami, jak na przykład systemem dającym możliwość zmiany kierunków obrotów.

Gdzie kupić frezarkę do paznokci?

Frezarka do paznokci do użytku domowego musi przede wszystkim być bezpieczna. Nie warto kupować wyjątkowo tanich, sprowadzanych ze Wschodu frezarek nieznanych marek. Może to skończyć się uszkodzeniem paznokcia lub zranieniem, ewentualnie frezarka po prostu okaże się bardzo mało skuteczna.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *