Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Gabinety podologiczne we Wrocławiu

Czym jest pedicure podologiczny?

Podologia jest w Polsce wciąż dziedziną mało znaną, stawiającą dopiero swoje pierwsze kroki na rynku. Specjaliści podolodzy, spotykani są przede wszystkim w dużych miastach. Poza dużymi ośrodkami miejskimi, jak Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, czy śląska aglomeracja, może być ciężko o znalezienie gabinetu wyspecjalizowanego w tego rodzaju usługach.

Oferta gabinetów podologicznych we Wrocławiu

W przypadku konieczności poradzenia się specjalisty od chorób i przypadłości stóp na Dolnym Śląsku i potrzebny jest gabinet podologiczny Wrocław jest miastem, gdzie najłatwiej uzyskać pomoc. We Wrocławiu znajduje się prawie dwadzieścia placówek medycznych, w których przyjmują podolodzy, w tym siedem z nich znajduje się w centrum lub pobliżu. W ofercie mają zarówno zabiegi czysto estetyczne, jak i poważne kuracje, związane z chorobami, które odbijają się na stopach.

Leczenie halluksów – polega na dobraniu odpowiednich wkładek ortopedycznych, a czasami również obuwia. Stosowane są również metody fizykoterapii oraz szeroka diagnostyka.

Usuwanie brodawek i odcisków – jest to niechirurgiczne usuwanie zmian o różnym pochodzeniu w obrębie stopy. Podologia posługuje się metodami medycyny estetycznej, takimi jak na przykład wymrażanie, czy usuwanie laserowe.

Dobry gabinet podologiczny we Wrocławiu to ortomedicum

Kontrola i profilaktyka stóp przy cukrzycy – polega na regularnej kontroli stanu naczyń krwionośnych stóp i reagowaniu w przypadku stwierdzenia niekorzystnych zmian. Profilaktyka polega na stosowaniu kuracji zwiększających ukrwienie i zapobiegającym rozwojowi procesów miażdżycowych.

Usuwanie wrastających paznokci – jest to zabieg chirurgiczny o bardzo małej inwazyjności, który polega na usunięciu części paznokcia w przypadku jego wrastania w otaczające tkanki.

Leczenie i profilaktyka grzybicy stóp – polega na diagnostyce w celu dokładnego określenia grzybów i drożdży, których nadmierna namnażanie powoduje problem, i na zastosowaniu odpowiedniej, celowanej kuracji. W ofercie gabinetów znajduje się również profesjonalne odkażanie obuwia.

Podstawowe zabiegi podologiczne – mają charakter pielęgnacyjny i estetyczny.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *