Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak naturalnie usunąć pasożyty z organizmu?

Jak naturalnie usunąć pasożyty z organizmu?

W dzisiejszych czasach nasz układ trawienny wystawiany jest na prawdziwą próbę. Toksyny, które później odkładają się w organizmie czają się niemal wszędzie. Problem jest wtedy, gdy pojawiają się pasożyty, które mogą być przyczyną wielu, poważnych dolegliwości. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat jak się ich pozbyć.

Pasożyty – gdzie się pojawiają?

Zanim jednak powiemy o tym jak je usunąć krótko o tym gdzie występują i co powodują. Aktualnie mogą być obecne nawet w produktach codziennego użytku takich jak: kawa, herbata, jogurty, soki (szczególnie w opakowaniach z aluminium), a nawet w owocach, czy warzywach. Krótko mówiąc pojawiają się wszędzie tam, gdzie są dodatkowe konserwanty. Jak wiadomo ich znaczna ilość występuje w papierosach i narkotykach. Ponadto pasożyty pojawiają się w zanieczyszczonej wodzie, pestycydach, a także środkach do ochrony roślin.

Na co szkodzą?

Śmiało można powiedzieć, że źle wpływają na cały nasz organizm. Zacznijmy jednak od dolegliwości codziennych. Przede wszystkim stajemy się bardziej rozdrażnieni, zmęczeni i trudniej utrzymać nam koncentracje. Mogą pojawić się kłopoty z pamięcią. Często pojawia się bezsenność, oraz nadmierna potliwość.

Pasożyty mają zły wpływ na nasz układ trawienny. Mogą pojawić się bóle brzucha, zaparcia, biegunki, czy wzdęcia. W zależności od sytuacji może pojawić się brak, lub nadmierny apetyt. Częstym problemem są także zaburzenia przemiany materii.

Gromadzące się w organizmie pasożyty mogą powodować różnego rodzaju infekcje. W tym przedłużający się kaszel, astma oskrzelowa, czy nawrotowe zapalenia krtani i anginy.

Pasożyty to także dolegliwości związane z układem moczowo – płciowym. Kobiety mogą mieć problemy z upławami, czy zaburzeniami miesiączkowania. Z kolei Panowie mogą mieć problem z prostatą. Występują także schorzenia nerek, w tym kwestia nietrzymania moczu.

Do objawów można też zwiększyć ryzyko takich chorób jak cukrzyca, czy depresja. Przez pasożyty także cierpi wygląd naszej skóry.

Jak się ich pozbyć?

Na szczęście istnieją naturalne sposoby na usunięcie pasożytów z organizmu. Pierwszy sposób to pestki z dyni zmieszane ze startą marchewką i łyżką oleju. Taki napój najlepiej wypić codziennie na czczo.

Kolejny sposób to terapia ziołowa. Konkretnie? Połączenie w postaci płynnej tymianku, kłącza tataraku, korzenia omanu, mięty pieprzowej, orzecha włoskiego, ziela piołunu. Wszystko to zalej gorącą wodą, aż powstanie napar, który zaleca się pić przez tydzień rano, wieczorem i 20 minut przed każdym posiłkiem.

Jeszcze inną miksturą może być połączenie olejku oregano z dużą szklanką wody i wyciśniętym sokiem z cytryny. Taki napar należy pić trzy razy dziennie.

Fermentowane napoje? Tylko w przypadku oczyszczania organizmu. Same napoje są na bazie imbiru, kombuchy, kefiru kokosowego, czy octu jabłkowego. Takie oczyszczenie powinno trwać minimum 3, a maksymalnie 21 dni.

Im wcześniej tym lepiej

Chodzi oczywiście o czas w którym warto oczyścić organizm. Bo tu warto nie tylko działać jak już pojawi się problem, ale i zapobiegać, W związku z tym walkę z pasożytami warto przeprowadzać także w przypadku dzieci. Tu jednak mamy inne proporcje składników.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

  1 Comment

  1. trueseeker pisze:

   czytałam, że olejku z oregano nie powinno podawać się z wodą

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *