Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wszywka alkoholowa Wrocław – jak wygląda zabieg w naszym mieście?

Wszywka alkoholowa Wrocław - jak wygląda zabieg w naszym mieście?

Tabletki esperalu pod postacią wszywek mogą stać się kołem ratunkowym dla osób tkwiących w uzależnieniu. Przy odpowiednio dobranej metodzie leczenia oraz ogromnej chęci pacjenta można nazwać tę metodę jedną z najbardziej skutecznych. Alkoholizm jest groźnym zaburzeniem psychicznym i bardzo negatywnie wpływa na cały organizm. Częste picie powoduje problemy w pracy, w rodzinie, życiu codziennym nie tylko osoby nadużywającej alkohol, ale również jej najbliższego otoczenia. W procesie leczenia tej choroby bardzo często stosowane jest wszycie wszywki alkoholowej Wrocław.

Skutki łączenia tabletek esperalu z alkoholem

Wszywka antyalkoholowa jest szeroko wykorzystywana w walce z alkoholizmem. Działanie leku polega na pojawieniu się nieprzyjemnych dolegliwości u osoby uzależnionej po spożyciu płynu etylowego w każdej jego postaci. Takie reakcje są spowodowane blokowaniem metabolizmu alkoholu w organizmie pacjenta. Właśnie z tego powodu po zabiegu zaszycia się nie wolno spożywać napojów procentowych przez następne 12 miesięcy. W przypadku, jeżeli jednak pacjent spożyje alkohol w trakcie działania leku esperal, może to spowodować wymioty, bóle brzucha albo głowy, zaczerwienienie skóry oraz tachykardię. Takie oraz inne możliwe skutki utrzymują się od kilkunastu minut do 10 godzin.

Przeważnie lek Disulfiram przestaje działać po 8 miesiącach od momentu zabiegu wszycia esperalu, natomiast wszystko zależy od organizmu każdej osoby. Implantację można powtarzać raz na rok, stosując jednocześnie leczenie z psychoterapeutą ds. uzależnień. Substancja wchłania się samoistnie i nie decyduje o działaniu przyjmowanych na co dzień lekarstw.

Ile płaci się za wszywkę we Wrocławiu?

Leczenie uzależnień od alkoholu we Wrocławiu zapewniają liczne ośrodki społeczne, przychodnie prywatne oraz gabinety lekarskie. Cena leczenia alkoholizmu zależy od metody, jaką wybierzemy. Może to być pojedynczy zabieg zaszycia tabletek esperalu, wizyta u psychoterapeuty lub jednorazowy detoks alkoholowy. Najbardziej skutecznym sposobem walki z nałogiem jest leczenie kompleksowe, które obejmuje wstępne odtrucie organizmu z toksyn, implantacja leku Disulfiram oraz systematyczną psychoterapię. Koszt takiego leczenia to ok. 2000 zł. Kwota obejmuje oryginalny lek, opiekę lekarską oraz pobyt w sterylnej sali jednoosobowej.

Aby sprawdzić aktualną cenę esperalu we Wrocławiu odwiedź stronę przychodni: https://www.esperal.edu.pl/wroclaw/

Cena wszywki alkoholowej we Wrocławiu może różnić się ze względu na ilość tabletek, sposób podawania antybiotyku oraz rodzaj szwów. Oprócz tego każda klinika ustawia własny cennik zabiegów. Znana we Wrocławiu specjalistyczna przychodnia Esperal.Edu może pochwalić się szerokim wyborem wszywek alkoholowych. Każdy pacjent może dopasować coś dla siebie. Cena esperalu zaczyna się od 700 zł. Do wyboru są szwy rozpuszczalne lub nierozpuszczalne, a antybiotyk podawany jest doustnie lub domięśniowo.

Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

Esperal wszywany jest po wstępnym wywiadzie medycznym, podczas którego lekarz sprawdza stan zdrowia pacjenta oraz eliminuje wszystkie przeciwwskazania. Należą do nich: nadciśnienie tętnicze, zapalenie zarostowe tętnic, niewydolność serca lub nadwrażliwość na Disulfiram. Zabieg z użyciem tabletek do implantacji trwa 15-30 minut. Chirurg nacina skórę na pośladku pacjenta, podpowięziowo aplikuje tabletki, zakłada szwy i sugeruje pacjentowi, jak dbać o bliznę. Przez kolejne 10-14 dni obowiązuje zakaz podnoszenia ciężarów, kąpieli w wannie oraz zbiornikach wodnych. Zaleca się szybki prysznic raz dziennie oraz regularną dezynfekcję rany dla jej szybszego gojenia się po implantacji esperalu.

W przychodni Esperal.Edu wszystkie zabiegi przeprowadzane są w sterylnych warunkach pod opieką specjalistów. Przed wizytą pacjent powinien zachować 24-godzinną abstynencję, a zaraz przed wszywką podpisać zgodę na implantację leku Disulfiram.

Artykuł przygotowany przy współpracy z chirurgiem specjalistą.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *