Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Badanie wzroku

badanie wzroku
Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

okulistyczne powinien wykonywać każdy co pewien czas. Pracownicy różnych firm w ramach badań okresowych poddawani są kontroli wzroku, ale jeśli ktoś nie pracuje lub nie ma dostępu do tego typu badań, to sam powinien zadbać o tenże aspekt. Badania okulistyczne ą na celu wykrycie różnych niepokojących zmian z oku, ocenę jakości widzenia. Między innymi dzięki takim badaniom możemy wykryć we wczesnym stadium rozwoju takie jak , czy też zespół suchego oka. Zasadniczo owe badania powinno wykonywać się co dwa lub trzy lata.

Sprawdź swój

Podstawowe badania wzroku może wykonać rodzinny przy pomocy odpowiedniej tablicy. Takie badanie nie jest dokładne, aczkolwiek w jakimś zakresie można mówić o możliwości wykrycia pewnych wad wzroku. Poza podstawowym badaniem wzroku przy pomocy zwykłej tablicy, mamy również do czynienia z komputerowym badaniem, które jest bardziej precyzyjne. To badanie pozwala znacznie dokładniej określić krzywiznę wypukłej warstwy oka jak również stwierdzić wadę referencyjną. Badanie to jest całkiem bezbolesne i nie zajmuje więcej jak kilka minut. Ważnym aspektem jest to, że na podstawie tego badania nie można dobierać okularów oraz soczewek kontaktowych. Jest to bowiem zbyt mało precyzyjne badanie.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Aby potwierdzić lub też wykluczyć inne groźne choroby związane ze wzrokiem, należy wykonać bardziej precyzyjne badania. Tutaj jednakże należy już udać się bezpośrednio do gabinetu okulistycznego. Im szybciej pewne wady bęą wykryte, tym łatwiej je będzie usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *