Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy cukrzyca wpływa na męską potencję?

Czy cukrzyca wpływa na męską potencję?

Współcześnie mamy do czynienia z wieloma różnymi chorobami występującymi na skalę masową. Mowa o chorobach cywilizacyjnych lub też mowa jest o chorobach współczesnych, o chorobach tego wieku. Do takich schorzeń na pewno można zaliczyć nowotwory, na pewno jest to bezpłodność, choroby związane z układem krążenia jak również i cukrzyca. Ta ostatnia choroba to nie tylko skutek spożywania nadmiernej ilości słodyczy. Tak naprawdę nie jest to przyczyna tej choroby. Cukrzyca wynika raczej z niewłaściwego spożywania węglowodanów prostych, ze zbyt dużą ich ilością. Można także mówić o insulinooporności, która może przekształcić się w cukrzycę.

Choroba jest związana z niewłaściwą gospodarką hormonalną związaną właśnie z hormonem insuliny. Cukrzyca jest chorobą, która może skutkować wystąpieniem innych schorzeń, a w efekcie może stanowić bardzo duże zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Cukrzyca, a potencja

Cukrzyca jest chorobą, która ma wpływ na wiele aspektów ludzkiego zdrowia. Między innymi należy tu wskazać na jej powiązanie z potencją seksualną. Zaburzenia seksualne mogą w tym przypadku dotyczyć zarówno kobiet jak i u mężczyzn. Przede wszystkim objawiają się one zmniejszeniem libido. To ma związek ze zmniejszeniem ochoty na seks. Do innych skutków cukrzycy w sferze seksualnej można zaliczyć:

  • – zaburzenia erekcji u mężczyzn
  • – suchość pochwy u kobiet
  • – ból podczas stosunku u kobiet

Właściwe oraz unormowanie poziomu glukozy we krwi może spowodować poprawę w sferze seksualnej.

Dlaczego cukrzyca ma wpływ na potencję?

Można się zastanawiać nad tym, dlaczego cukrzyca ma przełożenie na poziom sprawności seksualnej? Dzieje się tak z uwagi na to, że następuje uszkodzenie nerwów w obrębie penisa jak również uszkodzenie naczyń krwionośnych. Z uwagi na brak wystarczającej kontroli poziomu cukru we krwi, może także dochodzić do zaburzeń wzwodu. Kolejnym elementem, na który należy w tym miejscu wskazać, jest powiązanie długo trwającej cukrzycy z wystąpieniem miażdżycy. To ma bezpośrednie przełożenie na zaburzenia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Skutkuje to problemami w sferze potencji seksualnej.

Wyjściem jest dieta

Cukrzyca to bardzo poważne schorzenie, które należy leczyć. Bardzo istotnym elementem jest oczywiście jej zdiagnozowanie. W profilaktyce cukrzycy najważniejszym elementem jest oczywiście właściwa dieta, która stanowi tutaj podstawę. W momencie, gdy owa profilaktyka jest odpowiednia, cukrzyca jest leczona, a stosowana dieta prawidłowa, to tym samym samopoczucie danej osoby jest znacznie lepsze. Ma to bardzo konkretne przełożenie również na wyższy poziom potencji seksualnej.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Na cukrzycę oczywiście należy w głównej mierze spojrzeć jako na zjawisko, które zagraża ludzkiemu zdrowiu. Dopiero potem można również zwrócić uwagę na jej wpływ na możliwości seksualne danej osoby. Warto dodać, że właściwa profilaktyka i leczenie to elementy, które nie są trudne do uzyskania, ale na pewno wymagają od danej osoby pewnego samozaparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *