Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Emsella jako nowoczesna metoda w walce z nietrzymaniem moczu

Nowoczesne metody leczenia nietrzymania moczu - poznaj fotel EMSELLA

Nietrzymanie moczu jest wstydliwym, a co za tym idzie przemilczanym problemem. Sprawia problemy fizyczne, dotyka psychicznie i obniża jakość codziennego życia. Dobra wiadomość jest taka, że leczenie nietrzymania moczu jest łatwiejsze, niż się wydaje. Rozwiązaniem jest Emsella. Dowiedz się więcej na temat tej nowoczesnej metody leczenia.

Problem, który dotyka coraz więcej osób warto, a nawet powinno się leczyć. I nie chodzi tu wyłącznie o samopoczucie psychicznie, ale także o poprawę jakości życia, podniesienie jego komfortu czy poprawę satysfakcji z życia intymnego.

Rewolucja w rehabilitacji: Emsella i jej działanie

Nietrzymanie moczu może mieć różne podłoże. U kobiet może pojawić się po urodzeniu dziecka, kiedy to mięśnie dna miednicy często ulegają rozciągnięciu, po przebytych chorobach i operacjach ginekologicznych.

U sportowców przyczyną dolegliwości jest intensywny wysiłek fizyczny – zwłaszcza dźwiganie ciężarów. Czasami za nietrzymaniem moczu stoi otyłość, starzenie się organizmu, zaburzenia hormonalne lub choroby neurologiczne.

Do niedawna leczenie nietrzymania moczu opierało się głównie na metodach laserowych, operacji wysiłkowego nietrzymania moczu czy iniekcjach z toksyny botulinowej. W końcu na rynku pojawiło się urządzenie do ćwiczenia mięśni kegla – Emsella, które za pacjentkę wykonuje całą pracę. Jej celem jest wzmocnienie mięśni dna miednicy poprzez zastosowanie fali elektromagnetycznej.

Ta rewolucyjna metoda leczenia nietrzymania moczu niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest:

 • bezbolesna,
 • nieinwazyjna,
 • bezkontaktowa,
 • bezbolesna,
 • bez okresu rekonwalescencji.

Emsella głęboko stymuluje mięśnie dna miednicy i przywraca wzorzec motoryczny. Innymi słowy mówiąc, działa poprzez intensywne napinanie mięśni dna miednicy, indukując prądy elektryczne, prowadzące do koncentrycznych skurczów mięśni kegla. W ten sposób następuje ich wzmocnienie, a kontrola nerwowo-mięśniowa zostaje przywrócona.

Uwaga! Energia elektromagnetyczna przenika przez ubranie, dzięki czemu pacjentka nie musi zdejmować ubrania.

Przewaga Emselli w leczeniu nietrzymania moczu

Zacznijmy od tego, że cała terapia odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, nie trzeba zgłaszać się do szpitala i spędzać w nim ani jednego dnia.

Emsella jest prosta, bezpieczna i co ważne – nieinwazyjna i niechirurgiczna, dlatego po zabiegu nie jest potrzebna żadna rekonwalescencja. Sprawdza się w leczeniu nietrzymania moczu zarówno wysiłkowego, jak i pozostałych rodzajów.

Jej duża przewaga nad innymi metodami leczenia nietrzymania moczu wynika przede wszystkim z zastosowania innowacyjnej i niezwykle skutecznej technologii HIFEM, umożliwiającej wygenerowanie maksymalnych impulsów elektromagnetycznych, które są utrzymane przez kilka sekund. Powstałe skurcze są bezpośrednio ukierunkowane na nerwy obwodowe w obszarze dna miednicy.

Atutem tej metody jest fakt, że urządzenie do ćwiczenia mięśni kegla działa skutecznie i to bez zaangażowania pacjentki. Wszystko robi za nią. Efekty są niesamowite, nieporównywalne z tymi, które oferują inne metody leczenia nietrzymania moczu.

Warto też podkreślić, że Emsella sprawdza się nie tylko w samym leczeniu, ale również zapobieganiu krępującej dolegliwości. Bardzo często kobiety decydują się na nią przed planowanym porodem, a także chcąc utrzymać elastyczność mięśni dna miednicy i uchronić się przed problemem w przyszłości.

Korzyści stosowania Emselli w leczeniu nietrzymania moczu

Z pewnością zastanawiasz się teraz, po co Ci Emsella skoro ćwiczenia mięśni dna miednicy możesz wykonywać sama w domu? Musisz wiedzieć, że nawet systematyczne i sumienne treningi nie zapewnią Ci takich efektów, co profesjonalne urządzenie do ćwiczenia mięśni kegla.

Wynika to z faktu, że ów urządzenie w niecałe 30 minut jest w stanie wykonać ponad 11 tysięcy intensywnych skurczów. W tym samym czasie Ty mogłabyś wykonać ich zaledwie tysiąc, a może nawet mniej. Sama więc widzisz.

Zabieg jest bardzo dokładny i może być stosowany u pacjentów w różnym wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co ważne, zapewnia głęboką stymulację całego obszaru dna miednicy. Jest wykonywany w komfortowych warunkach i w sposób, który zapewnia zachowanie intymności – nie trzeba się rozbierać. Wystarczy usiąść na specjalnym fotelu połączonym z urządzeniem i rozpocząć zabieg.

Całość trwa niedługo, bo do 30 minut, a zaraz po nim można wrócić do domu i codziennych obowiązków.

Pierwsze efekty są zauważalne już po około 2 sesjach. Z kolei po około 6-8 zabiegach problem może całkowicie zniknąć.

Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą Emsella? Oto niektóre z nich:

 • usprawnia działanie dna miednicy i zwiększa satysfakcję z życia intymnego,
 • poprawia komfort kobiet w okresie menopauzy,
 • poprawia funkcjonowanie kobiet, które urodziły dziecko.

Dlaczego Villa Medica wybrała Emsellę?

Centrum Rehabilitacyjne Villa Medica stawia na innowacyjne rozwiązania, których celem jest poprawa jakości i komfortu życia pacjentów w sposób skuteczny i nieinwazyjny. Emsella idealnie wpisuje się w te założenia. Dodatkowo jest bezpieczna i nie powoduje dyskomfortu podczas sesji.

W Klinice możesz skorzystać z terapii Emsella, która pomoże Ci pozbyć się wstydliwego problemu i poprawi satysfakcję z życia. Dzięki zabiegowi mięśnie dna miednicy odzyskają sprawność i zaczną funkcjonować w prawidłowy sposób. Wypracowanie takiego efektu bez wsparcia metody Emsella jest czasochłonne, a czasami nawet niemożliwe.

Dlaczego jeszcze Centrum Rehabilitacji Villa Medica stawia na Emsellę?

 1. Jest to szybka i bezpieczna procedura, którą można traktować jak trening mięśni kegla.
 2. Metoda jest skuteczna, a co za tym idzie – satysfakcjonująca dla pacjentów.
 3. Można ją wykonywać bez ograniczeń wiekowych.
 4. Emsella to zabieg całoroczny – bez rekonwalescencji.
 5. Emsella to metoda prewencyjna, która zmniejsza ryzyko zabiegów chirurgicznych.
Opracowane przez: ZdrowyWrocław

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *