Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Herbata zielona

Zielona herbata w ostatnim czasie zyskuje na popularności wśród środków wspomagających odchudzanie. Środki masowego przekazu coraz częściej w swoich reklamach związanych ze zrzucaniem zbędnych kilogramów zachęcają do regularnego picia herbaty o zielonej barwie. O wspomagających odchudzanie oraz leczniczych właściwościach herbata zielona historia wspomina od dawna. Azjatycka kultura wykorzystuje napar z zielonej herbaty by polepszyć zdrowie osób ją pijących.

Dlaczego zielona herbata ma takie pozytywne oddziaływanie na organizm?

Co powoduje, że zielona herbata świetnie wpływa na nasze samopoczucie i pomaga nam schudnąć?

Sekret tkwi w zawartych w herbacie pewnych związków zwanych antyoksydantami. Pochodzą one z rodzaju chemicznych substancji zwanych pod nazwą polifenol. Jak wpływa to na działanie herbaty dla naszego organizmu? Dzięki polifenolom herbata działa neutralizująco na wolne rodniki, które mogą niszczyć komórki przez co nasze ciało bardziej jest podatne na choroby.

A może zapytasz jaka różnica jest między dwoma rodzajami herbaty – zieloną a czarną. Ciekaw, że chociaż pochodzą one z tych samych liści to sekret ukryty jest w sposobie przetwarzania tych liści. Liście zielonej herbaty są poddawane ciśnieniu pary natomiast liście czarnej herbaty są fermentowane i utleniane. Powoduje to mniejszą zawartość pożytecznych polifenoli w jej składzie przez co jest mniej przydatna dla naszego organizmu.

Herbata zielona jaką chcemy Państwu zaproponować w jest wzbogacona nie tylko aromatami ale dodane do niej liście żółtego nagietka odpowiadają za niepowtarzalna barwę a całość dopełnia pigwa nadając zielonej herbacie cudowny smak rodem z herbaciarni. Taki skład sprawia, że oferowana herbata jest łagodna i smaczna.

Nie zwlekaj. Jeżeli pragniesz zrzucić zbędne kilogramy lub z bliskimi chcesz delektować się nie tylko wspaniałym smakiem zielonej herbaty ale również i jej dobroczynnymi skutkami dla Twojego ciała koniecznie odwiedź jeden z wielu sklepów internetowych, które posiadają w swojej ofercie najlepszą zieloną herbatę.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław