Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jaki laktator będzie dla Ciebie najlepszy, ręczny czy elektryczny?

Laktator elektryczny - na co wrócić uwagę przed zakupem?

matki jest najwartościowszym pokarmem dla dziecka, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Wynika z nich, że karmienie mlekiem naturalnym przynosi dużo korzyści dla mamy, jak i dla jej maluszka. Nie zawsze mama przebywa ze swoim bobasem i może go karmić. Na szczęście jest świetne rozwiązanie – laktator. Karmienie mlekiem naturalnym staje się wówczas możliwe nawet, gdy dziecko jest daleko od swojej mamy. Laktator może być też przydatny, kiedy pokarmu jest za dużo, urządzenie to odciąga nadmiar mleka i przynosi ogromną ulgę zmniejszając napięcie w piersiach. O zakupie tego niezwykle przydatnego urządzenia warto pomyśleć jeszcze wtedy, gdy dziecko znajduje się w łonie matki. Laktator warto zabrać ze sobą do szpitala, może on być pomocny w pobudzeniu piersi do produkcji pokarmu.

Który laktator wybrać – ręczny czy elektryczny?

Decyzja jaki laktator wybrać ręczny, czy elektryczny nie jest prosta zwłaszcza dla kobiety, która mamą zostaje po raz pierwszy. Może ona poczuć się zagubiona w nawale informacji. Dlatego doradzamy, jakie urządzenie wybrać, aby było dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wszystko zależy od tego, czy pokarm będziesz odciągać w ściśle określonych odstępach czasu, ponieważ wracasz do pracy od razu po porodzie i codziennie musisz zostawić maleństwo na kilkanaście godzin? Być może pokarm będziesz musiała odciągać cały czas, ponieważ maluszek urodzi się przed terminem. Przed zakupem pod uwagę musisz wziąć wiele indywidualnych aspektów.

Wady i zalety laktatora ręcznego i elektrycznego

Laktator ręczny, przyda się, gdy pokarm będziesz odciągać okazjonalnie np. przed pójściem na , lub spotkaniem z przyjaciółmi. Do zakupu może przekonać Cię atrakcyjna cena, ponieważ są one o wiele tańsze od laktatorów elektrycznych. Warto się na niego zdecydować, gdy chcesz mieć urządzenie ciche, małe, poręczne, które łatwo zmieści się w torebce, a pokarm będziesz odciągać w miejscu bez dostępu do prądu. Niestety trzeba też wspomnieć o kilku wadach, o których powinnaś wiedzieć przed nabyciem tego sprzętu. Wymaga dużo cierpliwości i niekiedy także sporo sił w pompowaniu, a przy częstym korzystaniu szybko się zużywa. Laktator ręczny wolniej pracuje i nie pomoże, kiedy pojawi się problem z zapaleniem piersi lub poważny zastój pokarmu.

Przed zakupem laktatora warto zainteresować się, czy laktator ma regulację siły ssania. Wybrany przez nas laktator powinien opróżniać piersi do końca, by nie było problemu z zastojem pokarmu. W ofercie rynkowej znajdują się laktatory, w których każda świeżo upieczona mama ma możliwość ustawienia mocy oraz szybkości działania, tak by czynność ta była bezbolesna. Im większa skala regulacji siły ssania, tym większa szansa, że każda mama będzie mogła dopasować poszczególne parametry indywidualnie do swoich preferencji.

Przy zakupie laktatora zwróć szczególną uwagę na akcesoria, zobacz czy możliwe jest podłączenie do niego butelek, które już posiadasz. Istotną rzeczą jest również możliwość nabycia części zamiennych do naszego modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *