Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jakie mleko początkowe polecają pediatrzy?

Jakie mleko początkowe polecają pediatrzy?

Chociaż najlepszym pokarmem, a jednocześnie napojem dla najmłodszych dzieci jest mleko matki, to jednak bywają sytuacje, w których dla niemowlaka trzeba znaleźć jakiś substytut. Właśnie z tego względu produkowane jest specjalistyczne mleko modyfikowane dostępne w płynie bądź powszechniej w proszku. Odpowiednio przygotowane jest pełnowartościowym pokarmem dla niemowląt, które z jakiegoś powodu nie mogą spożywać naturalnego pokarmu matki.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb

W zależności od indywidualnych właściwości dziecięcego organizmu, maluch może potrzebować odmiennego rodzaju mleka dla niemowląt. Producenci pożywek dla dzieci zadbali, więc o to, by na sklepowych półkach rodzice mogli znaleźć zarówno mleko dla dzieci zdrowych, jak i dla tych, które mają problemy trawienne, żołądkowe, alergiczne. Osobno występuje także mleko dla wcześniaków. Dzięki temu, każdy opiekun może dostosować pożywienie do wymogów pociechy.

Zbyt mało pokarmu?

Mleka dla niemowląt są przydatne nie tylko wtedy, gdy matka nie może karmić dziecka, ale również w sytuacjach, gdy pokarmu rodzicielki jest za mało. Wtedy mleka modyfikowane uzupełniają dietę smyka. Mogą też okazać się bardzo przydatne, kiedy mama będzie chciała zostawić potomka pod opieką innych osób. Dla ułatwienia, mogą one nakarmić maluszka mlekiem w proszku czy też gotowym mlekiem dla dzieci z kartonu. Warto zaznaczyć, że nawet mleko w proszku jest bardzo proste w podaniu i nie wymaga gotowania.

Poszczególne typy mleka każdego producenta są zazwyczaj precyzyjnie określone. Ułatwia to wybór produktu przeznaczonego dla dzieci w konkretnym wieku. Różnice pojawiają się niemal z każdym kolejnym miesiącem życia malucha. Dlatego też, tak istotne jest stosowanie się do zaleceń wytwórcy. Oznaczenia jest łatwo rozpoznać po numerkach oraz opisach znajdujących się na opakowaniach.

Jeśli możesz, karm piersią

Mimo wielu zalet mleka dla dzieci, specjaliści wciąż zachęcają świeżo upieczone matki do karmienia piersią. W ten sposób dają dziecku dokładnie wszystko to, czego potrzebuje, a przy okazji zwiększają jego odporność. Przy okazji, mają szansę nawiązać ze swoim szkrabem szczególnie silną więź. Dodatkowo, zostało udowodnione, że karmienie mlekiem matki jest również korzystne dla samej kobiety. M.in. jest to ważne w profilaktyce zachorowań na raka piersi. Mówi się także o tym, że pomaga w szybszym powrocie do dawnej linii po ciąży.

Dla urozmaicenia diety pociechy, można też podawać jej herbatki dla niemowląt. W sklepach dostępne są gotowe substancje tego typy, lecz wielu rodziców samodzielnie przygotowuje je dla swoich latorośli. Herbatki są istotne przy podawaniu mleka modyfikowanego, ponieważ jest ono dość gęste, a z pewnością gęstsze od mleka matki. Toi sprawia, że szkrab częściej i mocniej odczuwa pragnienie i powinien być dodatkowo napojony herbatką.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *