Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jaki powinien być dobry krem do rąk?

Krem do rąk to podstawowy kosmetyk w kosmetyczce każdego człowieka. Używany powinien być kilka razy dziennie. Aby jednak jego aplikacja przynosiła oczekiwane efekty, krem do rąk musi zawierać odpowiednie składniki. Jakie? O czym pamiętać wybierając ten kosmetyk?

Krem do rąk – niezbędnik w każdej kosmetyczce

Ciągłe mycie rąk, kontakt skóry z detergentami, niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że ręce stają się wysuszone, podrażnione, nieestetyczne. Aby tego uniknąć, trzeba regularnie dbać o skórę dłoni. Najprostszym przejawem tej pielęgnacji jest kremowanie skóry. Najlepiej to robić specjalnym kremem do dłoni. Kosmetyk ten w swojej ofercie posiada wiele marek. Ten uniwersalny można odnaleźć, chociażby na tagomago.pl/collections/korres, gdzie marka Korres proponuje liczne preparaty do pielęgnacji skóry dłoni, ciała oraz twarzy. Pomogą one nawilżyć skórę, zregenerować ją, a także odżywić.

Co powinien zawierać dobry krem do rąk?

W kremach do rąk można znaleźć wiele różnych składników. Nie wszystkie one jednak pozytywnie wpływają na kondycję naszej skóry – tych należy unikać. Są też takie składniki, które są jak najbardziej pożądane. Do takich zaliczają się oleje i masła roślinne, które koją podrażnienia, dostarczają składniki odżywcze, regenerują, wzmacniają barierę ochronną. W dobrych kremach do rąk przede wszystkim można odnaleźć masło shea, które doskonale spisuje się w pielęgnacji skóry dłoni. Alternatywą dla niego jest masło kakaowe i olej ze słodkich migdałów.

W kremach do rąk ważnym składnikiem jest też gliceryna roślinna. Jest to naturalna substancja, która ma duże właściwości nawilżające. Jej działanie wspomagają witaminy. Te najważniejsze w kremach do rąk to A i E, których zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników i regeneracja uszkodzonego, podrażnionego naskórka.

Jakie właściwości powinien mieć krem do rąk?

Jako podstawowe składniki kremów do rąk wymienia się też mocznik, alantoinę, pentenol, probiotyki, prebiotyki, aloes, ekstrakt z drożdży, niacynamid i skwalan roślinny.

Jakie właściwości powinien mieć krem do rąk?

Oprócz dobrego składu krem do rąk powinien również mieć właściwości, które pozwolą na jego wygodne użytkowanie. Dużym plusem będzie szybkie wchłanianie się kosmetyku w skórę i niepozostawianie na niej tłustego filmu. Dzięki temu zaraz po nałożeniu kremu będzie można wykonywać codzienne czynności. Ważne jest również, aby po aplikacji kremu skóra była ukojona, nawilżona, a w zimie natłuszczona. Dobry kosmetyk powinien jednak działać nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz m.in. chroniąc płaszcz hydro-lipidowy.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *