Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jakie korzyści dla zdrowia ma olej z kryla?

Jakie korzyści dla zdrowia ma olej z kryla?

Sposób odżywania ma niebagatelny wpływ na Twoje zdrowie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta. Jednak nie zawsze będziesz w stanie dostarczyć razem z pożywieniem wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki. W tym wypadku trzeba wspomagać się właściwą suplementacją diety. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest olej z kryla antarktycznego. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie ma on zalety to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jakich kwasów tłuszczowych unikać?

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne jest spożywanie tłuszczu. Może masz pewne wątpliwości czy tłuszcz jest naprawdę potrzebny. Jeśli tak, to pomyśl o tym, że niektóre witaminy rozpuszczają się wyłącznie w tłuszczach. Całkowite wyeliminowanie tłuszczu z diety przyniosłoby opłakane skutki. Jednak nie każdy tłuszcz jest zdrowy dla organizmu. Należy unikać nasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3. Ich źródłem są głównie tłuszcze zwierzęce. Mogą się one przyczyniać do chorób serca i podniesienia poziomu cholesterolu, zwłaszcza tego o niskiej gęstości LDL, który jest niekorzystny dla organizmu. Dlatego należy dążyć do uzyskania optymalnego poziomu kwasów tłuszczowych Omega 3. Jednak zachodzi pytanie: jak to osiągnąć? Skutecznym rozwiązaniem może okazać się olej z kryla antarktycznego (krill oil), który można suplementować w formie wygodnych kapsułek.

Czy zmniejszenie stężenia triglicerydów jest trudne?

Wysoki poziom trójglicerydów jest niewskazany dla zdrowia. Jego obniżenie do pożądanego poziomu korzystnie wpłynie na układ sercowo-naczyniowy. Przełoży się to na obniżenie ryzyka wystąpienia chorób tego układu. Jeśli jest już jakiś stan zapalny to kwasy omega oraz inne substancje zawarte w oleju z kryla mogą spowodować zmniejszenie się procesu zapalnego. Jak to zrobić? Warto wprowadzić do swojej diety olej z kryla, który stanowi bogate źródło kwasów omega znanych z prozdrowotnych właściwości. Spożywanie zalecanej porcji nienasyconych kwasów tłuszczowych EPA i DHA przyczyni się do zmniejszenia ilości szkodliwego cholesterolu o dużej gęstości HDL.

W czym pomoże Ci olej z kryla antarktycznego? To cenne źródło kwasów Omega 3.

Olej z kryla antarktycznego zawiera oprócz kwasów omega sporą ilość steroli oraz witaminy A i E, a także niektóre składniki mineralne i flawonoidy. Jakie są efekty zastosowania oleju z kryla? Jednym z nich jest zmniejszenie dolegliwości bólowych w przypadku osób, które borykają się z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Ale nie musisz cierpieć na taką chorobę by docenić prozdrowotne właściwości, jakie ma ten suplement diety. Wpływa on na zwiększenie stabilności filmu łzowego oraz przyczynia się do zmniejszenia osmolarności łez co jest szczególnie ważne dla osób, które dużo czasu spędzają przed ekranami monitorów komputerowych. Spożywanie oleju z kryla wpływa też na prawidłowy rozwój układu nerwowego, ponieważ zawiera fosfatydylocholinę. Jest to forma lecytyny, która w organizmie ma swój udział w odżywianiu komórek mózgowych. Ta substancja bierze też udział w transporcie kwasów tłuszczowych w surowicy krwi. Kolejną korzyścią dla Ciebie jest to, że składnikiem oleju z kryla jest astaksantyna. Wykazuje ona bardzo korzystne działanie, a mianowicie przeciwdziała procesom starzenia się skóry.

Jakie są sposoby wytwarzania oleju z kryla?

Oleje, które są pozyskiwane z kryla mogą być wytwarzane w różny sposób. W niektórych badaniach wykryto, że oleje pozyskiwane z tkanek jajnika mają większe stężenie korzystnych fosfolipidów niż te, które są pozyskiwane z tkanki mięśniowej kryla. Olej uzyskany w ten sposób będzie miał lepsze właściwości, dlatego warto sprawdzić, czy w danym suplemencie diety źródłem kwasów omega jest kryl antarktyczny oraz to, w jaki sposób został pozyskany taki olej.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *