Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zawody wymagające wysiłku fizycznego

zawody wymagające wysiłku fizycznego

Kiedy decydujemy się iść na studia, bądź do szkoły zawodowej zazwyczaj kierujemy się takimi wartościami jak pasja, zainteresowania, czy ewentualne możliwości zarobku. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego jak nasz zawód może mieć w przyszłości wpływ na naszą kondycje fizyczną. Zwłaszcza, że wiele zawodów wymaga ogromnego wysiłku fizycznego, gdzie często początkowo nie zdajemy sobie z tego sprawy. A wysiłek fizyczny to jak wiemy nie tylko, osłabienie organizmu, ale i podatność na kontuzje i urazy. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić zawody, które wiążą się z wysiłkiem fizycznym, oraz powiemy jak zmniejszać złe jego skutki.

Nie tylko sportowcy i budowlańcy

Lekarz medycyny – i to rożnych profesji, Pierwsze co jednak przychodzi nam do głowy to chirurgia. Jednak każda specjalizacją wiąże się przede wszystkim ze staniem w pozycji nachylonej przy stole operacyjnym, gdzie jak wiemy w wielu przypadkach operacje mogą trwać nawet do kilkunastu godzin. Sam zawód lekarza jest nienormowanym czasem pracy, a zatem nie ma tu stałych pór na odpoczynek i regeneracje.

Fizjoterapeuta/rehabilitant – choć wyżej wspomnieliśmy o lekarzach medycyny, to jednak fizjoterapeuci tudzież rehabilitanci są szczególnym przypadkiem. W ich pracy bowiem nie tylko bierze udział często zgarbiona postawa, ale i mięśnie obu rąk zwłaszcza w przypadku masaży. Ruchy te muszą być nie tylko silne, ale i precyzyjne.

Fryzjer – bo jeśli ktoś myślał, że fryzjer nic nie robi tylko czesze włosy, to jest w głębokim błędzie. Przede wszystkim każdą czynność, od mycia, poprzez suszenie, a także modelowanie fryzjer wykonuje w pozycji stojącej. A więc znacznie cierpią na tym chociażby mięśnie nóg, jak i kręgosłup. Czy zatem fryzjer w pewnym sensie jest jak lekarz? Biorąc pod uwagę kilkunastogodzinne stanie w jednej pozycji można tak powiedzieć.

Nauczyciel WF-u – to przede wszystkim często osoba, która sama jest sportowcem, lub osobą wiodącą aktywny tryb życia. Jest to taki typ nauczyciela, którego zawód często wymaga brania czynnego udziału w zajęciach razem z uczniami.

Policjant – w przypadku tego zawodu liczy się nie tylko szybkość, ale i zwinność. Umiejętność szybkiego biegania, to często jedna z podstawowych umiejętności dobrego policjanta.

Strażak – podobnie jak w przypadku policji zawód obciążony dużym ryzykiem. I tu nie tylko chodzi o bezpieczeństwo. Zarówno praca strażaka, jak i policjanta polega na szybkości i zwinności. W przypadku straży pożarnej jednak ta pracą wiąże się koniecznością wspinania się na wysokie kondygnacje, co wymaga dodatkowej sprawności fizycznej.

Poduszki ortopedyczne z pomocą

Zawody wymagające wysiłku fizycznego wiążą się przede wszystkim że większym prawdopodobieństwem urazów, i bóli kręgosłupa, oraz mięśni. Ucierpieć zatem może nie tylko nasza kondycja fizyczna, ale i ogólna odporność. W związku z tym idealnym rozwiązaniem okazują się poduszki ortopedyczne i to zarówno te do siedzenia, jak i leżenia.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław