Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Modne doniczki plastikowe na kwiaty

Modne doniczki plastikowe na kwiaty

Umiejętna hodowla kwiatów doniczkowych to nie lada wyzwanie – zwłaszcza dla kogoś początkującego w tej dziedzinie. Stanowią jedną z najpiękniejszych ozdób w całym domu. Biorąc pod uwagę wszelkie uwarunkowania związane z rodzajem rośliny, doniczka musi również wyglądać. Także w tej branży panują konkretne trendy. Oczywiście wpływ ma także styl, w jakim jest urządzony cały dom.

Rodzaje doniczek

Nie każdy wzór da się odtworzyć na konkretnym tworzywie. Biorąc pod uwagę preferencje wnętrzarskie, należy przemyśleć także materiał wykonawczy. Na rynku można nabyć doniczki:

  • plastikowe lub syntetyczne – są lekkie, łatwo dostępne, dłużej zatrzymują wodę, nie kosztują dużo, mają bogatą ofertę wzorów i kolorów,
  • drewniane ,
  • ceramiczne,
  • wiklinowe,
  • szklane,
  • metalowe,
  • porcelanowe,
  • gliniane.

Kształty i kolory

Modne doniczki plastikowe na kwiaty należy dobierać pod motyw i kolor przewodni całego mieszkania. Dużą popularnością cieszą się oryginalne doniczki, imitujące wygląd owoców, tułowia, głowy lub całej sylwetki zwierząt. W mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym sprawdzą się surowe i proste formy. Podstawowe kolory doniczek plastikowych są idealne do takich wnętrz. Coraz częściej w domach stosuje się oświetlenie typu LED. Swoje zastosowanie znajdują także w przypadku doniczek. Na czasie są teraz podświetlane nawet całe doniczki lub półki, na których stoją kwiaty.

Bardzo ekskluzywnie wyglądają błyszczące doniczki. Bardzo łatwo znaleźć takie plastikowe. Kolor złota, srebra czy połyskującej bieli świetnie odnajdą si w bogatych wnętrzach glamour.

W wielu sklepach można spotkać doniczki, które imitują metalowe wiaderka. Przechowywanie rośliny w metalowej doniczce może być mało korzystne, dlatego warto zakupić plastikową podstawę, której osłoną będzie właśnie metalowe wiaderko.

Od wielu sezonów modne jest wszelkiego rodzaju DIY.  Plastikowe doniczki idealnie się do tego nadają. Można przyozdobić je różnego rodzaju sznureczkami, materiałami, nakleić dowolne motywy, a specjalnymi farbami nawet namalować odpowiedni wzór.

Modne doniczki plastikowe na kwiaty łatwo jest więc wykonać samemu. Idealnie sprawdzą się w tym zadaniu wszelkie artystyczne dusze, które uwielbiają samodzielne prace dekoratorskie. Plastikowe doniczki w wyżej wymienionych trendach można bez problemu dostać w sklepach ogrodniczych czy w Internecie. Ich przystępna cena zachęca wielu klientów do zakupów właśnie takich modeli. Podążając za trendami nie trzeba wydawać dużych pieniędzy – wystarczy zainwestować w plastikową doniczkę.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław