Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Psychoterapeuta online – zalety terapii przez internet

Psychoterapeuta online – zalety terapii przez internet

Coraz więcej osób uczęszcza na psychoterapię – tę indywidualną oraz dla par. Spotkanie ze specjalistą jest sposobem na radzenie sobie ze swoimi bieżącymi problemami i traumami oraz jest doskonałym wyborem dla tych, którzy potrzebują regularnego wsparcia. Każdy psycholog czy psychiatra stara się jak najlepiej pomóc swoim pacjentom i z tego powodu wiele gabinetów świadczy również usługi online. Konsultacja przez internet bywa dla niektórych dużym ułatwieniem. Dlaczego? W poniższym artykule zebrano kilka kluczowych zalet takiej formy terapii.

Dostęp do wielu specjalistów z różnych miast

W przypadku wizyt online miejsce zamieszkania nie stanowi żadnej przeszkody w zapisaniu się na terapię. Nie każde miasto czy wieś oferuje usługi dobrych specjalistów. Czasem pacjenci są zmuszeni szukać psychologa znacznie dalej. Psychoterapeuta online daje więc możliwość umówienia się na konsultację, mieszkając nawet setki kilometrów od położenia gabinetu.

Taka forma terapii jest także korzystna dla osób, które szukają psychologa specjalizującego się w konkretnej dziedzinie (czasem mało popularnej) lub po prostu nie mają własnego samochodu i pokonanie choćby niewielkiego odcinka drogi bywa dla nich utrudnieniem.

Większy komfort terapii we własnym domu

Dom to dla wielu prywatna przestrzeń, w której łatwiej jest pozwolić sobie na otworzenie się i wyznanie swoich myśli. Niektórzy pacjenci odczuwają lęk związany z poznawaniem nowych osób czy przebywaniem w nieznanym sobie otoczeniu. Psychiatra może więc zaproponować najpierw kilka sesji online, podczas których pacjent będzie mieć okazję do opowiedzenia o swoich problemach bez odczuwania dyskomfortu w gabinecie lekarza.

Co więcej – konsultacje online dają szansę na kontynuowanie terapii nawet podczas choroby.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Kolejną zaletą korzystania z psychoterapii przez internet jest to, że nie trzeba tracić czasu oraz pieniędzy na transport. Stanie w korku w centrum miasta czy dojazd do sąsiedniego miasteczka bywają uciążliwe, zwłaszcza jeśli pokonywanie takiej trasy w dwie strony oznacza marnowanie kilku godzin. Dodatkowo, cotygodniowe wizyty wiążą się nie tylko z płaceniem za terapię, ale i za paliwo czy komunikację miejską. Natomiast połączenie się przez Skype’a czy inny komunikator nie wymaga ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów oraz tracenia czasu na dojazd.

Terapia odbywająca się w domowym zaciszu to również sposób na zaoszczędzenie cennych chwil i spędzenie ich z rodziną lub na oddawanie się swoim pasjom.

Gdzie szukać pomocy?

Znalezienie odpowiedniego psychologa powinno być poprzedzone dokładnym zapoznaniem się z jego specjalizacją oraz opiniami innych pacjentów na jego temat. Warto też wybierać takich terapeutów, którzy stawiają na ciągły rozwój i dokształcają się zawodowo.

Centrum Dobrej Terapii to jeden z ośrodków, który oferuje rozmaite formy terapii u różnych specjalistów. Psychoterapeuta online z tej placówki prowadzi konsultacje indywidualne, zajmując się m.in. leczeniem depresji, nerwic, lęków i innych problemów.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *