Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Trening z muzyką w tle – jak zacząć, czego słuchać?

trening a muzyka

Wydawać by się mogło, że idzie w nierozłącznej parze z muzyką. Jeśli rozejrzymy się dookoła, to niemal każda osoba uprawiająca jogging ma ze sobą słuchawki i odtwarzacz muzyki. Producenci również przebijają się co raz to zmyślniejszymi formami takich gadżetów. Są małe i lekkie, aby niepotrzebnie nie obciążać sportowca, ale i ą ciekawe kształty i kolory, aby zwracać uwagę obserwatorów z zewnątrz.

Jak zacząć ?

W niektórych sklepach sportowych możemy dostać takie cudo w zestawie z butami do biegania czy strojem sportowym. Na siłowni również z każdego kąta rozbrzmiewa odpowiednio dobrana muzyka. Nie wspominając już o sporach, w których muzyka jest wręcz koniecznym elementem, na przykład czy . Jaka jest więc rola muzyki podczas ćwiczeń? Otóż udowodniono naukowo, że odpowiednia muzyka ma za zadanie nie tylko uprzyjemnić czas, ale również nas motywować. Należy dobierać takie rytmy, które są w stanie zgrać się z przyspieszonym biciem serca podczas ćwiczeń. Wspólny rytm sprawia, że są wykonywane równo i wedle schematu, dzięki czemu są znacznie efektywniejsze i zbytnio nie obciążają organizmu.

Bieganie a muzyka

Podczas biegania zwykle tempo zależy od rodzaju muzyki, której słuchamy. Nasza podświadomość reaguje na dyktowany rytm i potrafi nawet dopasować do tego nasz oddech. Istnieją specjalne utwory dedykowane dla danego rodzaju sportu. Można więc powiedzieć, że branża muzyczna jest w jakiś sposób powiązana ze sportem. Niemniej istnieje grupa ludzi, którzy fizyczną wolą wykonywać w ciszy i spokoju, do czego oczywiście mają prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *