Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Bóle kolan i ćwiczenia

ból kolan

Bóle w kolanach mogą być bardzo uciążliwe. Ich przyczyn może być bardzo wiele. Oczywiście istotna będzie diagnostyka tych bóli. Jednakże ważnym elementem jest także zastosowanie stosownej terapii. Z jednej strony można wskazać na to, że wysiłek fizyczny może tym kolanom zaszkodzić, ale z drugiej strony istnieje także wiele różnych ćwiczeń fizycznych, dzięki którym można znacznie zniwelować występowanie bóli w kolanach. Tak naprawdę staw kolanowy jest w ludzkim organizmie jednym z najsłabszych połączeń. Z drugiej strony powoduje to wymaganą jego ruchomość. Jednym z newralgicznych punktów w kolanie jest więzadło krzyżowe. Jego kontuzja może być bardzo bolesna i trudna w leczeniu.

Jak wzmocnić więzadła?

Aby wzmocnić owo więzadło, można wykonywać różne ćwiczenia. Między innymi można tutaj wskazać na takie pozycje ćwiczeniowe jak chociażby przebieżki zakosami. Dzięki wykonywaniu takich ćwiczeń można mówić o wzmocnieniu kontroli nad swoim ciałem, nad pracą kolan i znajdujących się w nich więzadeł. Jak wykonywać owo ćwiczenie? Należy wpierw przebiec w najszybszym tempie 5 metrów wprzód, by następnie gwałtownie się wychylić w lewo odpychając się jednocześnie prawą stopą. W tym czasie wykonujemy ruch lewą stopą po przekątnej. Należy wykonać kilka wykroków w prawą stronę po przekątnej, a następnie w lewą.

Z każdym tygodniem należy zwiększać intensywność takich treningów, aby uzyskać coraz większą wytrzymałość więzadeł. Takie ćwiczenia pozwolą nam znacznie ograniczyć możliwość wystąpienia bolesnych kontuzji kolan.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *