Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Miód i jego właściwości

miód

Pszczoły. Owady, dzięki którym żyjemy na tym świecie. Tak, tak. Zabraknie ich, wtedy bum i rasa ludzka zostanie zapomniana. Pszczoły dają również najsłodszą rzecz – . Muszą się przy jego powstawaniu sporo natrudzić. Najpierw zbierają nektar, przenoszą na ramki w ulach i tam pracowicie jak to na pszczoły przystało powstaje ukochany nie tylko przez dzieci, wspomniany wcześniej miód. Wiadomo, smaczny na kanapce czy w gorącej herbacie.

Właściwości miodu

Jednakże jego zastosowanie jak i właściwości ą znacznie szersze horyzonty. Bowiem miód pity na zimno będzie zwalczał biegunkę, ale pity już na ciepło zwalczy zatwardzenia. Dodany do gorącej herbaty podczas ukoi objawy. Pomoże Nam także w walce z bezsennością i zmęczeniem. Nie bez podstawy istnieje porzekadło ,,miód na moje ”. Otóż miód na serce działa wspaniale. Wzmacnia je. Goi również rany, bo jest bakteriobójczy przez co na niektóre bakterie będzie zwalczał lepiej niż ! Dobra, wiadomo już, że miód jest genialny w medycynie, ale to nie wszystkie jego zalety. Jest także niesamowitym składnikiem w kosmetykach. Poradzi sobie z trądzikiem, ale także z innymi zmiana skórnymi. Nawet po trądzikowe nie mają z nim szans. Miód ma konsystencję odżywczą. Z pewnością nawilży i odżywi skórę suchą, szorstką. Także popękane stopy czy usta wystarczy posmarować miodem by już za chwilę poczuć i dostrzec różnicę.

Cudowny preparat

Warto wiedzieć, że istnieje mnóstwo odmian miodu. Od słynnego wielokwiatowego poprzez spadziowy na gryczanym kończąc. Ważne by kupując, starać się dostać go od sprawdzonego lub poleconego sprzedawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *