Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Uwaga na zapalenie płuc

zapalenie płuc
Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Chociaż wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest bardzo poważną chorobą, to jednak w pewnych sytuacjach możemy tę chorobę zwyczajnie przechodzić. Objawia się ona przede wszystkim uporczywym kaszlem, który wprawdzie jest dokuczliwy, ale nie musi skłaniać od razu do wizyty lekarskiej.

groźny dla zdrowia

Tymczasem już ów kaszel staje się groźny dla zdrowia. Zapaleniu płuc towarzyszy kaszel, uczucie duszności, świst w płucach oraz uczucie ucisku w klatce piersiowej. Początkowo nie musimy mieć do czynienia z żadną gorączką, która mogłaby nas zaalarmować. Na zapalenie płuc w sposób szczególny narażeni są nałogowi palacze tytoniu, alergicy, osoby o obniżonej sprawności układu odpornościowego oraz osoby odznaczające się wrodzonymi wadami układu oddechowego. Oczywiście mówiąc o objawach, możemy mieć od razu do czynienia nie tylko z kaszlem, ale także z ogólnym osłabieniem oraz gorączką. Owe są bardzo podobne do tego, z czym mamy do czynienia przy grypie.

Tym samym rozpoznanie zapalenia płuc nie jest takie proste. Idealnym rozwiązaniem w przypadku utrzymujących się powyżej objawów jest wykonanie zdjęcia klatki piersiowej, które to zdjęcie w sposób jednoznaczny jest w stanie nam określić czy mamy do czynienia właśnie z zapaleniem płuc. W niektórych rodzajach zapalenia płuc nie ma konieczności pozostawania w domu, a wręcz przeciwnie. Należy wychodzić na świeże , aby ułatwić organizmowi odkrztuszenie zalegającej w płucach wydzieliny. Decyzję o tym należy jednak pozostawić lekarzowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *