Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Uwaga na zapalenie płuc

zapalenie płuc

Chociaż wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zapalenie płuc jest bardzo poważną chorobą, to jednak w pewnych sytuacjach możemy tę chorobę zwyczajnie przechodzić. Objawia się ona przede wszystkim uporczywym kaszlem, który wprawdzie jest dokuczliwy, ale nie musi skłaniać od razu do wizyty lekarskiej.

Kaszel groźny dla zdrowia

Tymczasem już ów kaszel staje się groźny dla zdrowia. Zapaleniu płuc towarzyszy kaszel, uczucie duszności, świst w płucach oraz uczucie ucisku w klatce piersiowej. Początkowo nie musimy mieć do czynienia z żadną gorączką, która mogłaby nas zaalarmować. Na zapalenie płuc w sposób szczególny narażeni są nałogowi palacze tytoniu, alergicy, osoby o obniżonej sprawności układu odpornościowego oraz osoby odznaczające się wrodzonymi wadami układu oddechowego. Oczywiście mówiąc o objawach, możemy mieć od razu do czynienia nie tylko z kaszlem, ale także z ogólnym osłabieniem oraz gorączką. Owe objawy są bardzo podobne do tego, z czym mamy do czynienia przy grypie.

Tym samym rozpoznanie zapalenia płuc nie jest takie proste. Idealnym rozwiązaniem w przypadku utrzymujących się powyżej objawów jest wykonanie zdjęcia rtg klatki piersiowej, które to zdjęcie w sposób jednoznaczny jest w stanie nam określić czy mamy do czynienia właśnie z zapaleniem płuc. W niektórych rodzajach zapalenia płuc nie ma konieczności pozostawania w domu, a wręcz przeciwnie. Należy wychodzić na świeże powietrze, aby ułatwić organizmowi odkrztuszenie zalegającej w płucach wydzieliny. Decyzję o tym należy jednak pozostawić lekarzowi.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *