Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Plagiocefalia – leczenie w Polsce

Plagiocefalia to obok Brachycefalii, Dolichocefalii i Kraniostenozy dolegliwość objawiająca się przede wszystkim spłaszczoną główka niemowlaka. Obok wyraźnie spłaszczonej główki występują jeszcze takie objawy jak: optycznie powiększone oko, optycznie powiększone ucho, uwydatniony po jednej stronie policzek, czy uwydatnione do jednej stronie czoło. W przypadku plagiocefalii ważna jest szybka diagnoza, jak i skuteczne leczenie. A jak wygląda ono w Polsce?

Przede wszystkim profilaktyka

poduszki dla niemowląt na płaską główkę - e-poduszki.pl

W przypadku plagiocefalii należy nie dopuszczać zarówno do samej dolegliwości, jak i jej rozwoju. W tym celu rodzice powinni zwracać uwagę, by dziecko jak najczęściej zmieniało ułożenie ciała. W tym celu najlepiej jest układać dziecko na kolanach rodzica na brzuchu. W przypadku plagiocefalii warto sięgnąć też po poduszki ortopedyczne dla niemowląt. Dzięki nim główka Twojego dziecka nie ulegnie odkształceniu bez względu na pozycje ciała. Poduszki chronią też naturalną krzywiznę kręgosłupa, co zwiększa możliwość prawidłowego rozwoju postawy ciała u Twojego dziecka. Wykonane z wysokich, bezpiecznych (także dla alergików) materiałów. Niestety, mimo wyraźnego medycznego zastosowania poduszki ortopedyczne dla niemowląt nie są refundowane. Można je kupić przede wszystkim w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Ponadto wiele firm (działających zarówno stacjonarnie, jak i online) specjalizuje się w produkcji poduszek ortopedycznych dla niemowląt. W tym wypadku poduszki warto kupować od zaufanego producenta. Szczególnie należy uważać na tańsze podróbki oferowane w supermarketach, które pod względem właściwości w niczym nie różnią się od tradycyjnych poduszek. Tym samym nie pomogą Twojemu dziecku. W przypadku zaawansowanej plagiocefalii może być konieczny zabieg chirurgiczny, ten przeprowadza się jednak nie wcześniej, niż w drugim miesiącu życia.

Przyczyny plagiocefalii

Przyczyn tej dolegliwości może być kilka. Często są to uwarunkowania genetyczne, może to być kręcz szyi, będący wrodzoną dystrofią mięśniową. Najczęściej jest to jednak zaniedbanie ze strony rodziców, którzy zbyt często układają dziecko po jednej stronie. Znaczny wzrost plagiocefalii zanotowano u dzieci w latach 90-tych. Co jest powodem? Znaczący procent niemowląt układanych na plecach. Rodzice w ten sposób chcą zminimalizować ryzyko śmierci łóżeczkowej. W przypadku plagiocefalii jednak należy zwrócić uwagę na późniejszy rozwój dziecka i to nie tylko pod względem intelektualnym, ale i psycho – ruchowym.

Opracowane przez: Anna D.

  2 komentarze

  1. AinhoaIbanez pisze:

   Poprawa męskości czyni mężczyznę pewniejszego, a to oczywiście przekłada się nawet na życie codzienne, gdzie łatwiej nawiązuje się kontakty nie tylko z kobietami, ale także i z mężczyznami, mając poczucie bycia mocniejszym od pozostałych. Możliwe efekty działania wydają się być bardzo zachęcające, ale na czym oparty jest skład produktu Titan Gel? Dlaczego może on zapewnić aż takie efekty? Skład produkty to przede wszystkim naturalne wyciągi roślinne. Wielu mężczyzn uskarża się na niską wydajność i efekty, które nie są nawet porównywalne do tych, które obiecuje producent na swojej stronie internetowej. Co więcej produkt ten ma wysoką cenę. Jedna mała tubka to koszt około 200 zł. Poniżej przedstawiam przykładowe opinie znalezione na popularny forum dyskusyjnym. Titan Gel kupiłem bo zawsze marzył mi się penis w wielkości XXL – moje 16 cm nie wystarczało partnerce! Dlatego właśnie kupiłem żel na powiększanie penisa, który okazał się dla mnie jedną wielką katastrofą.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *