Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Ręczny wózek inwalidzki

Bardzo różnego rodzaju schorzenia wymagają tego, aby zastosować specjalistyczny sprzęt medyczny, sprzęt rehabilitacyjny. Mówiąc o owym sprzęcie, bardzo często na myśl nasuwa się wózek inwalidzki. Współcześnie mamy do czynienia z możliwością zdecydowania się zarówno na ręczny wózek jak i na elektryczny. Zdecydowanie jednak częściej pozostajemy przy tym pierwszej opcji ze względu na koszty. Wózek inwalidzki jest stosowany w różnego rodzaju schorzeniach.

 Między innymi można wskazać na takie przypadki jak:

– skomplikowane złamania kończyn dolnych, miednicy, biodra,

– reumatoidalne zapalenie stawów,

– choroby narządów ruchu,

– choroby neurologiczne,

– nowotwory, inne choroby osłabiające możliwość samodzielnego poruszania się,

Wózki inwalidzkie mogą być stosowane tylko okresowo w momencie, gdy rokowania szybszego dojścia do pełni sił, do pełni zdrowia są bardzo obiecujące. Jednakże w wielu sytuacjach jest to sprzęt, który będzie stosowany do końca życia danej osoby.

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego

Na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Między innymi można również skorzystać z opcji wypożyczenia ręcznego wózka inwalidzkiego. Ta opcja jednakże zależy w głównej mierze od tego czy dana osoba rokuje pozytywnie i szansa na wyzdrowienie, na samodzielne poruszanie się jest bardzo duża. W innych przypadkach bardziej sensownym wydaje się więc skorzystanie z zakupu wózka inwalidzkiego. Tutaj nie można też nie wskazać na taką opcję jak dofinansowanie owego zakupu.

 

Dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego

Uzyskanie dofinansowania do zakupu wózka inwalidzkiego wymaga przede wszystkim uzyskania specjalnego zlecenia od lekarza specjalisty. W tym miejscu możemy mówić o takich specjalizacjach jak:

 – ortopeda,

– neurolog,

– neurochirurg,

– chirurg ogólny,

– reumatolog,

– lekarz zajmujący się medyczną rehabilitacją,

Warto także nadmienić, że współcześnie mamy do czynienia z coraz bardziej nowoczesnymi wózkami inwalidzkimi. Mowa jest nie tylko o zwiększeniu możliwości poruszania się, ale w głównej mierze o komforcie poruszania się. Wózki inwalidzkie mają wzmocnioną konstrukcję, mają bardzo wygodne siedziska, a wygoda poruszania się takim sprzętem niewątpliwie ma tutaj bardzo duże znaczenie. Poza tym również Każdy wózek inwalidzki powinien mieć określony udźwig, który nie powinien być przekraczany. Owe parametry powinny być dostosowane do danej osoby.

Zanim dokonamy zakupu wózka inwalidzkiego dla danej osoby, należy oczywiście zapoznać się z ofertą rynkową w tymże względzie. Wózki inwalidzkie są nieco zróżnicowane, a tym samym dobór tego właściwego nie jest taki oczywisty jak by się to mogło wydawać. Jedną z ciekawszych propozycji możemy znaleźć na stronie internetowej https://visamed.pl/. Owa oferta jest związana nie tylko z wózkami inwalidzkimi, ale jednocześnie też z bardzo wieloma innymi elementami, z bardzo zróżnicowanym sprzętem służącym do rehabilitacji osób chorych. Wózki inwalidzkie to sprzęt, który pozwala nie tylko na rehabilitację, ale na normalne funkcjonowanie.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *